2015 Halı Modelleri

Merinos Diamond 2015 Halı Modelleri

Merinos Diamond 2015 Halı Modelleri

Hayatımızda her şey büyük bir hızla değişiyor. Elbette teknolojinin getirdiği tasarım ve üretim kolaylığının bundaki payı yadsınamaz. Halılar da bundan 5 yıl öncesine göre, hatta bir yıl öncesine göre bile, oldukça değişmiş durumda. Biz de bu yazıda bu yılın popüler halılarından bahsedeceğiz. “2015 halı modelleri arasında neler ön plana çıkıyor? Hangi türden halılar ne tarz mobilyalarla daha şık durur?” gibi soruların yanıtlarına göz atacağız.

2015 halı modelleri için, genel olarak söylenebilecek ilk şey, halı tasarımlarının artık daha fazla mobilya ve dekorasyon ürünlerine göre yapıldığı olsa gerek. Bu açıdan bakıldığında, halı modellerini yaşam alanlarına uygun olarak seçmek büyük bir sorun olarak görünmüyor. Peki hangi tip halı modelleri ön plana çıkıyor?

2015 halı modelleri içinde, daha sade modellerin ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Daha önceki yıllarda gördüğümüz canlılık ve pastel renklerin yoğunluğu bu yılın halı modellerine çok yansımamış görünüyor. Desen olarak da daha çok sadeliğe ağırlık verilmiş gibi.

Peki, 2015 halı modellerini incelerken nelere dikkat etmek gerek? Hangi tarz mobilyalarla, hangi tarz halılar daha uyumlu olur?

  1. Öncelikli olarak mobilyalarınızla halılarınızın arasında bir uyum olmasına özen göstermelisiniz.
  2. Duvar renkleriniz ve halılarınız arasındaki uyumu da göz önünde bulundurmalısınız. Ancak dilerseniz, zıt renklerin uyumundan da yararlanabilirsiniz.
  3. Çocuk odası için halı seçimi yapacaksanız, çocukların fikirlerine de önem vermeniz gerek.
  4. Seçtiğiniz halının, eşyaların altlarına girmemelerine dikkat etmelisiniz. Çünkü halılar, hem eşyaların altında ezilerek yıpranacaktır. Hem de rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Öte yandan, temizlik meselesi de çok çetrefilli bir iş haline gelebilir. Bu nedenle alacağınız halının ölçüleri konusunda ince eleyip sık dokumanız gerek.
  5. Klasik mobilyalarla modern halıları ya da tam tersi modern mobilyalarla klasik halıları birbirine uyumlu hale getirmek zor bir iştir. Bu nedenle bu tercihten uzak durmanızda yarar var.

Bunlara dikkat ederek, evinizde severek kullanacağınız halıları çok rahatlıkla seçebilirsiniz. Dilerseniz, sizin için derlediğimiz 2015 halı modelleri galerimizi de inceleyebilirsiniz.

2016 Saray Halı modelleri için yazımıza göz atabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir