2016 Mezuniyet Elbise Modelleri

2016 Mezuniyet Elbise ModelleriMezuniyet günü hayatımızdaki en önemli özel günlerden biridir. Bu özel günde şık ve güzel olmayı kim istemez ki? Mezuniyet gününe daha çok var diye elbisenizi seçmeyi ihmal etmek düşeceğiniz en büyük hatalardan biri olacaktır. Bugünkü yazımızda 2016 mezuniyet elbise modelleri ni inceleyeceğiz. Beğendiğiniz tarzda bir elbise deneyerek mezuniyet gününü güzel bir şekilde geçirebilirsiniz.

Öncelikle mezuniyet elbisesi seçerken vücut tipinize ve yaşınızı göz önünde bulundurmalısınız. Burada da vücudunuzu tanımanız çok önemli. Arkadaşınızda ya da başka bir kişide gördüğünüz kıyafet size yakışmayabilir. Örnek vermek gerekirse, göbek kısmından şikayetçi iseniz göğüs altından genişleyen elbiseler tercih edebilirsiniz. Üst bedeniniz alt bedeninize göre daha uzunsa, tek parça ve boyundan uzayan elbiseler tercih edebilirsiniz. Büyük göğüslere sahipseniz üst kısmı dar, derin göğüs dekoltesi olan elbiselerden uzak durmalısınız.

2016 mezuniyet elbise modelleri nde soft renkler ve feminen parçalar oldukça revaçta. Sadece elbise değil tüm her şeyinizin uyum içinde olmasına özen gösterin. Neon kıyafetleri daha sade modellerle kombinleyebilirsiniz. Pastel renklerde daha sade makyaj tercih edebilirsiniz.

Bu sezonun en çok tercih edilen rengi turuncu olacaktır. Turuncunun size yakışan bir tonu ve modeliyle mezuniyet gününde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Özel günlerin vazgeçilmez rengi siyah da her sezon olduğu gibi 2016 sezonunda da vitrinlerdeki yerini alıyor. Şıklıktan vazgeçemeyenler ya da risk almak istemeyenler için tercih edilebilecek en doğru renk siyahtır.

Mezuniyet elbisesi, bahar deyip de soft renkleri  es geçmek olmaz. Baharın kendine yakışan çok güzel mezuniyet elbiseleri bulabilirsiniz.

Mezuniyet kıyafeti olur da kırmızısız, bordosuz olur mu? Feminenliğin ne güzel renklerinden olan kırmızıyla mezuniyetin en göz alıcısı olabilirsiniz.

Mezuniyet elbise modelleri ni seçerken tüm bunlardan farklı olarak koyu renk kıyafetleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önemli olan ten renginizle uyumlu olan rengi ve modeli bulabilmektir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir