2016 Prenses Gelinlik Modelleri

2016 Prenses Gelinlik ModelleriDüğün sezonunun başlamasıyla birlikte gelinlik, gelin ayakkabıları, gelin başı, düğün pastası, gelin çiçeği gibi detaylar her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle gelinlik seçimi gelin adayları için oldukça önemlidir. Doğru seçilen gelinlik güzelliğinizi ortaya çıkararak düğün gecesi tüm gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayabilir. Son dönemlerin çokça tercih edilen prenses gelinlikler 2016 prenses gelinlik modelleri nde de oldukça şık modellerle karşımıza çıkıyor.

Prenses Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Düğününüzde prenses gelinlik tercih edecekseniz öncelikle vücut yapınıza uygun olup olmamasına dikkat edin. Özellikle uzun boylu gelin adaylarında oldukça şık duracaktır. Kabarık etekli gelinlikler boyunuzu olduğundan daha kısa göstereceği için kısa boylu gelin adaylarının farklı modellere yönelmesinde fayda var. Bunun yanı sıra özellikle armut tipli vücuda sahipseniz yani vücudunuzun alt kısmı üst kısmına göre daha kiloluysa prenses gelinlikler sizin için uygun tercih olacaktır. Eteği kabarık gelinlik modelleri seçerken yaka kısmını da vücut yapınıza göre seçmeniz gelinliğin üzerinize tam oturmasını sağlayacaktır. 

2016 Prenses gelinlik modelleri nde en çok tercih edilen dantel detaylarıdır. Dantelli prenses gelinlikler hem sade hem de asil bir görünüm sağlayarak çok hoş bir gelin olmanıza yardımcı olacaktır. Dantel detayları gelinliğin farklı bölgelerinde kullanarak romantik kişiliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle kollarda, duvakta, gelinlik eteğinde ve sırt dekoltesinde tercih edilen dantel detaylarla gelinliğinizi tercih edebilirsiniz.

Prenses modelleri içinde tercih edilen gelinliklerden bir diğeri straplez gelinliklerdir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen straplez gelinlikler size tam bir prenses havası verecektir. En güzel gününüzde prensesler gibi hissetmek için straplez prenses gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Gelinlik tercihiniz straplez modellerden yana değilse farklı yaka tipleri ya da askı tipleriyle gelinliğinizi seçebilirsiniz. Kayık yaka prenses gelinlik, a kesim prenses gelinlik tercih edebileceğiniz gelinlik tipleri arasındadır. Hareketli bir düğün yapmayı planlıyorsanız straplez gelinlikler sizi zora sokabilir. Bunun yerine askılı gelinlikler  ya da tek omuzlu prenses gelinlikler de oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

Sırt dekoltesi de 2016 prenses gelinlik modelleri içinde sıkça tercih edilen modellerdendir. Eğer sırt bölgenizde fazla kilonuz yoksa ve sırt dekoltesi sizin için önemliyse bu modelleri tercih edebilirsiniz. Kabarık eteklerle birlikte sırt dekoltesi sizin şıklığınıza şıklık katacaktır.

Gelinlik için tercihiniz kabarık etekler olmasına rağmen daha zarif bir gelinlik ise üst kısmı daha sade gelinlikler tercih edebilirsiniz. Bu sayede gelinliğiniz güzelliğinizi kapatmayacak aksine güzelliğinizi yansıtarak sizi ön plana çıkaracaktır. Bunun yanı sıra gelinliğinizde küçük taşlar, minik işlemeler gibi gelinliğinizi çok sade olmaktan kurtaracak fakat zerafet katacak detaylar tercih edebilirsiniz.

Tesettür gelinlikler içerisinde de 2016 prenses gelinlik modelleri oldukça çok tercih edilmektedir. Eğer sade gelinliklerden hoşlanıyorsanız dantel detaylı tesettür gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Daha gösterişli modellerden hoşlanıyorsanız işlemeli, taş detaylı gelinlikler tercih edebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir