2016 Yeni Beslenme Trendleri

2016 Yeni Beslenme Trendleri

2016 Yeni Beslenme Trendleri

2016 yılı geldi çattı. Yepyeni akımlar daha 2016 gelmeden başladı bile. 2016 yeni beslenme trendleri de bu akımların arasında. Ancak beslenme trendleri, zayıflama sırları ya da moda akımları gibi değil. Sağlık konusunda keşfedilen yeni bilgiler ışığında, insanların yaşam kalitesini ön plana çıkaran bir yapıda. 2016 yeni beslenme trendleri, sizin de sağlığınızı korumanızda yardımcı olabilir. Dilerseniz, biraz yakından bakalım…

 1. Beslenmenizde Daha Fazla Omega 3 Tüketin
  Omega 3’ü duymayan kalmamıştır heralde. Kalp sağlığına olan pozitif etkisi herkesçe malum. Öte yandan kaliteli bir protein kaynağı olduğu da bir gerçek. Omega 3 tüketiminizi artırarak, hem daha sağlıklı ve dirençli bir vücuda sahip olacaksınız, hem de kilonuzu kontrol altında tutmanızda yardımcı bir takviye edinmiş olacaksınız. Tüm bu avantajlarını kullanın ve beslenmenizde daha fazla omega 3 tüketin. Omega 3’ün, 2016 yeni beslenme trendleri arasındaki ilk sırada olması da sağlığa olan pozitif katkısından.
 2. İşlenmiş Eti Sofralarınızda Daha Az Bulundurun
  İşlenmiş eti azaltmak, 2016 yeni beslenme trendlerinden bir tanesi. Bir atasözünde denildiği gibi; azı karar, çoğu zarar. Çeşitli bilimsel araştırmalarda elde edilen bulgulara ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamalara göre; işlenmiş eti fazla tüketmek, kolon kanseri riskinizi artırabilir. Bu nedenle gün içerisinde tükettiğiniz işlenmiş et miktarını azaltın. Mümkünse günde 50 gramı geçmemeye çalışın.
 3. Duygusal Açlık Yaşadığınızı Düşündüğünüzde Kendinizi Yatıştırın
  Duygusal açlık, beslenme problemlerinin en başında geliyor. Yaşadığınız açlığın normal bir açlık mı yoksa sadece duygusal bir açlık mı olduğunu kestiremiyorsanız; sizi Duygusal Açlık Belirtileri başlıklı yazımıza davet edelim. Duygusal açlık zamanlarında, kendinizi yatıştırın. Böylece hem sağlığınızı koruyabilirsiniz, hem de 2016’da beslenme düzeninize bir çeki düzen verme şansına kavuşmuş olursunuz.
 4. İçeceklerinizden Şekeri Çıkarın
  2016 yeni beslenme trendleri arasında belki de en önemlisi bu! İçeceklerinizden çıkaracağınız, krema – şeker gibi kalorili fazlalıklar; hem kilonuzu kontrol altında tutmanıza yardım edecek, hem de daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmanıza ön ayak olacak.
 5. Daha Fazla Su İçin
  Elbette, sağlık için her zaman geçerli olan ve beslenme trendlerinde hep kendine yer bulan bir madde: Daha fazla su tüketmek. Eğer gün içerisinde, su tüketmeyi unutuyorsanız; kendiniz için alarmlar kurabilir veya bu amaca uygun mobil uygulamalar kullanabilirsiniz.

2016 yeni beslenme trendleri, sizin sağlığınızı da koruyabilir ve fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Uygulamalara ve yeni akımlara ayak uydurmak için çalışmalara, hemen başlamanızda yarar var. Sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir