2016 Yılı Saç Trendleri

2016 Yılı Saç TrendleriHer yıl değişen moda trendleri saçlar için de geçerli. Kimi sezon saçlarda eskiye dönüşler mevcutken kimi dönemlerde yeni modeller gözde olabiliyor. Bugünkü yazımızda saç kesimi  modelleri, saç renkleri, kullanılacak aksesuarları kısaca 2016 yılı saç trendlerini anlatacağız. Saçınızla ilgili değişiklik yapmayı düşünüyorsanız saç trendlerini öğrenmenizde fayda var.

Lob Saç Kesimi

2016 yılıyla birlikte moda olan lob model (long of bob) geçen senelerde oldukça popüler bir model olan bob kesimin biraz daha uzun hali. Arkası kısa önü uzun olan bir kesim olan bob modeller, boyu kulak hizasında biten küt kesimlerdir. Lob kesim ise kulak hizasında değil omuzlara dökülen küt kesim saç modelidir. Bu model herkesin rahatlıkla kullanacağı modellerden biri. İster düz saçlara ister dalgalı saçlara sahip olun hepsinde hoş bir hava yaratacaktır.

Rengarenk Saçlar

Her sene olduğu gibi 2016 yılı saç trendleri arasında doğal tonlar olsa da kırmızı, mavi, pembe gibi canlı renkleri de bu sene oldukça çok göreceğiz. Daha önce saçınızı canlı renklere boyamak isteyip cesaret edemediyseniz bu sene bunun için oldukça uygun bir yıl olacaktır. Bu sene öne çıkan renk tonlarından bir diğeri de çilek sarısı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra bakır tonları, karamel ve çikolata tonları da bu sene gözde renkler olacak.

Düşük At Kuyruğu Saç Modeli

At kuyruğu saç modelinin güzelliğini bilmeyen yok zaten. Bu sene at kuyruğu modeller biraz değişime uğrayarak düşük at kuyruğu modeline dönüşüyor.  İster sıkı bir şekilde ister gevşek bir şekilde, enseden toplayacağınız saçlarla bu modeli kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bu modelde kullanacağınız saç tokasıyla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Bu pratik modeli hem şık bir kıyafetle hem de günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hafif Dalgalı Saç Modelleri

2016 yılı saç trendleri arasında hiç bir zaman modası geçmeyecek olan dalgalı saçlar var. Fakat bu sene dalgalar daha düze yakın. Hafif dalgalı saç modellerini, hem pratik olması hem de şık bir görüntüye sahip olması sebebiyle sık sık göreceğiz. Hafif dalgalı saçlarınızı ister yandan ayırın, ister şık bir tokayla tutturun, ister tepenizde toplayın, hangi modeli uygularsanız yakıştığını göreceksiniz.

Renkli Saç Bantları

2016 saç trendleri arasında saç bantları bu sene oldukça moda. Görüntünüze zarif ve feminen bir dokunuş eklemek isterseniz saç bantlarıyla saç modelinizi tamamlayabilirsiniz. İster deri saç bantları, ister taşlı bantlar isterseniz çiçekli bantlar kullanarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir