26 Haziran’da Vizyona Girecek Filmler

Bugünkü yazımız sinemaseverler için. Hafta sonunda eşiniz ve çocuklarınızla birlikte sinema planlarınız varsa gitmeden önce  yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İşte 26 Haziran’da vizyona girecek filmler. İyi seyirler dileriz.

Terminatör Genesis

Terminatör Genesis Film Afişi

     Terminator: Genisys

Terminatör serisinin yeni filmi olan Terminator Genisys; bilim kurgu, animasyon, gerilim       ve macera türlerinin öne çıktığı bir film. Alan Taylor yönetmenliğinde çekilen film 135 dakika sürüyor.

Terminatör serisinin son filmi olan Terminator: Genisys’ in başrollerinde Arnold      Schwarzenegger, Emilia Clarke, J.K. Simmons, Lee Byung-hun, Matt Smith’i görüyoruz.  Diğer adıyla Terminator 5,  26 Haziran’da vizyona girecek filmlerden biri.

 

 

Araftaki Ev Film Afişi

Araftaki Ev Film Afişi

Araftaki Ev — La casa del fin de los tiempos

2013 Venezuela yapımı film gerilim, korku ve gizem türlerinde karşımıza çıkıyor. Alejandro Hidalgo tarafından yazılıp yönetilen film 101 dakika sürmektedir.

Diğer adı The House of the End Times (Zamanın  Sonundaki Ev ) filminin oyuncuları: Ruddy Rodriguez, Gonzalo Cubero, Guillermo Garcia, Amanda Key. 

5 senedir evden çıkmayan Dulce, evdeki garip olayları fark etmiş ve bu durumun sonuçlarına katlanması gerekmektedir. Aradan 30 sene geçtikten sonra evdeki gizemi çözmeye karar verir. Araftaki Ev 26 Haziran’da vizyona girecek filmler arasındandır.

 

Taksi Tahran Film Afişi

Taksi Tahran Film Afişi

 Taksi Tahran– Taxi Teheran

2015 İran yapımı Taksi Tahran filmi Dram filmi türünde karşımıza çıkıyor. Filmin senaristi, oyuncusu, yapımcısı ve yönetmeni olarak Jafar Panahi karşımıza çıkıyor. Film 82 dakika sürüyor.

Bir taksi şoförü Tahran sokaklarında geziniyor. Her türlü yolcuyu konuk eden ve her yolcuyla farklı konular üzerinde sohbet eder. Taksinin ön panosuna yerleştirilen kamerayla , yolcularıyla yaptıkları sohbet üzerinden izleyiciye zengin bir Tahran portresi sunuluyor. Taksi Tahran, 2015 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazandı.

 

Antikacı Film Afişi

Antikacı Film Afişi

Antikacı

26 Haziran’ da vizyona girecek filmler içinde  bir diğeri Türk yapımı olan Antikacı. Filmin senaryosu ve yönetmenliğini üstlenen tiyatro sanatçısı Aclan Büyüktürkoğlu’ nun gerilim türünde çektiği Antikacı, Ferhat Alyon, Sertaç Ataman, Tuna Ata ve Didem Baylan gibi isimleri başrollerinde bulunduruyor.

Aile içindeki kıskançlığın büyük sonuçlara neden olmasıyla aile reisi Ertan intihara kalkışır. Hastaneye yetiştirilirken Ertan bilinçaltında bir yolculuğa çıkar. Ertan kibirli davranışları yüzünden kaybettiği aile bireyleriyle karşılaşır. Ertan yaptığı hataları anlayıp, ruhunu huzura kavuşturabilmek için kendiyle yüzleşmek zorundadır.

Onur Film Afişi

Onur Film Afişi

    Pride — Onur

2014 İngiltere yapımı olan Onur filmi dram ve komedi türlerinde karşımıza çıkıyor. 2 saat  süren filmin yönetmen koltuğunda  Matthew Warchus’ u görüyoruz.  Filmin başrollerinde Bill  Nighy, Imelda Staunton, Dominic Wesr, Andrew Scott, Joseph Gilgun karşımıza çıkıyor.

Film 1984 yılında Birleşik Krallıklar’ da geçer. Ulusal Maden İşçileri Sendikası ülke genelinde   grev ilan etmiş, muhafazakar Thatcher hükümeti ise toplumun bir çok kesimini baskı altında    tutmaktadır. Bu grevde madencilerle aynı taraflara karşı mücadele ettiklerini fark eden bir  grup aktivist eşcinsel, madencilere yardım etmeye karar verir. Tarihe geçecek bir dayanışma öyküsüne imza atılan bu dönemde, İngiliz toplumundan farklı tepkiler alacaktır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir