8 Ocak’ta Vizyona Girecek Filmler

8 Ocak'ta Vizyona Girecek FilmlerSoğuk havaları en güzel tarafı belki de sinemaya gitmektir. Yazın sıcaklığı ve yeşilliği sinemaya gitme istediğini engellerken, soğuk havalar ve kış ayları sinema açısından en güzel aylardır diyebiliriz. Bugünkü yazımızda 8 Ocak’ta vizyona girecek filmleri anlatacağız. Şimdiden gideceğiniz filmleri seçmenizde fayda var 🙂

Büyük Açık – The Big Short

Büyük Açık- The Big Short

Büyük Açık- The Big Short

Micheal Lewis’in çok satan kitabı için çekilen film gerçek bir hikayeden esinleniyor. 2015 ABD yapımı film oyuncu olarak oldukça önemli isimler barındırıyor. Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling ve Melissa Leo bu filmde göreceğimiz isimlerden. Büyük Açık dram türünde ve 130 dakika.

Brad Pitt ve Paramount Pictures’in yapımını, Adam McKay’in senaryo ve yönetmenliğini üstlendiği filmin konusuna gelirsek:

Dünya ekonomisi hakkında bilgili fakat sektör dışında çalışan dört kişi, 2000’li yılların ortasında yaşanan krizi önceden sezerler. Hükümetin ve medyanın ısrarla görmezden geldiği bu durumu avantaja çevirmek için uğraşırlar. Bu uğraşın sonunda ya batacak ya da muhteşem paralar kazanacaklar.

Creed - Efsanenin Doğuşu

Creed – Efsanenin Doğuşu

Creed : Efsanenin Doğuşu – Creed

8 Ocak’ta vizyona girecek filmlerin bir diğeri Creed: Efsanenin Doğuşu. Rocky hikayesinde yeni bir soluk olan film film Rocky severleri sinema salonlarına dolduracaktır. Filmde göreceğiniz Sylvester Stallone ikonlaşmış rolü Rocky’i canlandırırken başrolde göreceğiz. Micheal B. Jordan, Graham McTavish, Tessa Thompson ve Phylicia Rashad ekranda göreceğiniz diğer oyunculardan.

Dram ve spor türlerinde öne çıkan Creed’in konusuna gelirsek:

Adonis Johnson henüz kendisi doğmadan ölen eski boksör babasını hiç tanımamıştır. Yine de boksta başarılı olmanın kanında olduğuna inanır. Babasının ölümünden sonra, babasının karısı tarafından himaye altına alınır. Rahat bir yaşam sürse de o hayatı istemeyip boksör olmak için Rocky Balboa’nın peşine düşer.

The Hateful Eight

The Hateful Eight

The Hateful Eight

Senaryosu ve yönetmenliği Quentin Tarantino tarafından üstlenilen film western, aksiyon ve suç kategorilerinde karşımıza çıkıyor. Bruce Dern, Jennifer Jason Leigh, Kurt Russell, Michael Madsen, Samuel L. Jackson ve daha pek çok ismi barındıran filmin yapımcılığını Harvey Weinstein ve Bob Weinstein üstleniyor.

Filmin konusuna gelecek olursak: İç savaştan bir süre sonra kar fırtınası vurmuş bir Wyoming kışında ödül avcısı, canlı yakaladığı kanun kaçağı işe bir mekana sığınır. Burada karşılaşan 8 farklı kişi ve birbirleriyle olan gizli bağlantıları diğerleri için hayati tehlike yaratmaktadır. Ödül avcılarının aralarındaki ihanet ve intikamı gözler önüne seren film 8 Ocak’ta vizyona girecek filmlerdendir.

 

Amman Hocam - Les ProfsAmman Hocam- Les Profs

2013 Fransız yapımı olan Amman Hocam, komedi türünde karşımıza çıkan bir film.
Pierre-François Martin-Laval bu filmde hem yönetmen hem oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Dominique Pinon , Christian Clavier , Isabelle Nanty , Raymond Bouchard gibi oyuncuları gördüğüm film 88 dakika sürüyor.

Filmin konusu ise şöyle: Fransa’nın en kötü okulu olarak bilinen bir kenar mahalle okulunun yöneticileri ne yapsa etse de öğrencilerin başarı durumunu yükseltememiştir. Bunun için her şeyi deneyen yöneticilerin aklına en son çivi çiviyi söker diyerek bir fikir gelir. Yöneticiler ülkenin en kötü öğretmenlerini okula getirir ve olaylar başlar.

Joy

Joy

Joy

8 Ocak’ta vizyona girecek filmlerden bir diğeri olan Joy, biyografi, dram ve komedi türlerinde karşımıza çıkıyor. Robert De Niro , Bradley Cooper , Jennifer Lawrence , Virginia Madsen , Edgar Ramirez gibi ünlü isimleri göreceğiniz filmin yönetmen koltuğunda David O. Russell’i görüyoruz.

Filmin konusuna gelirsek;

Tek başına 3 çocuğuyla bir hayat sürmeye çalışan Joy Mangano, aşk acısı, ticaret hayatının zorlukları ve maddi sıkıntılarla yüzleşir. Buna rağmen büyük işler başarmak için uğraşacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir