Ayakta Yapılan Göbek Eritme Egzersizleri

Ayakta  Göbek Eritme HareketleriGöbek bölgesindeki fazlalık ne kadar zayıf olursanız olun sizi kilolu gösterir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, fit bir görünüm isteniyorsa karın bölgesindeki kasların çalıştırılması gerekmektedir. Göbek bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için sadece yatarak değil ayakta yapılabilecek egzersizler de mevcuttur. Bugünkü yazımızda ayakta yapılan göbek eritme egzersizlerinden bahsedeceğiz.

Maalesef ki vücudumuzda bölgesel yağ yakma gibi bir durum söz konusu değildir. Yapacağınız çalışmalar tüm vücudu güçlendirmeye ve zayıflatmaya yönelik olmaktadır. Bacak kasları ve kol kasları çalışmayla kısa zamanda kendini belli etse de karın kasları için aynı şeyleri söylemek pek mümkün olmayacaktır. Karın kaslarının gelişimi yavaş yavaş olmaktadır. Bir diğer dezavantaj ise karın kaslarının üzerindeki yağ tabakası gitmeden kasların ortaya çıkması olası değildir. Göbekteki fazla kiloların gitmesi için dikkat edilmesi gereken ilk şey sağlıklı beslenme olmalıdır. Sağlıklı beslenmenin ardından tüm vücudunuzu çalıştıran kardiyo egzersizleri metabolizma hızınızı artıracak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ayakta yapılan göbek eritme egzersizlerinin işe yaraması için ilk olarak düzgün bir duruşa ihtiyacınız vardır. Bu şekilde egzersizlerden tam verim alırsınız. Başlamadan önce 2 3 dakika kadar tempolu yerinde sayma hareketi yaparak kaslarınızı ısıtın.

Ayakta Yapılan Göbek Eritme Egzersizleri

Ayakta Yapılan Göbek Eritme Egzersizleri

 

Göbek eritmek yapılacak egzersizlerden ilki için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kollarınız vücudunuzun iki yanında. Dik durun ve karın kaslarınızı sıkın. Bacağınızı havaya kaldırırken çaprazında duran kolunuzu uzatın ve ayak ucunuza değmeye çalışın. Aynı hareketi diğer kol ve bacak kombinasyonu için de uygulayın. Bu hareketi 3*10 kez (tek bacak için) uygulayın.

 

 

Ayakta Karın Eritme Egzersizi

Ayakta Karın Eritme Egzersizi

 

Diğer bir egzersiz için tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Ellerinizi başınızın arkasına alın. Bacağınızın birini

dizlerden bükük bir şekilde havaya kaldırırken çaprazda kalan kolunuzla döndürme hareketi uygulayın. Aynı hareketi diğer kol bacak kombinasyonu için de uygulayın. Bu hareketi 3*10 olarak uygulayın. Alıştıkça sayıyı artırabilirsiniz.

 

 

Ayakta Yan Mekik Hareketi

Ayakta Yan Mekik Hareketi

Ayakta yapılan göbek eritme egzersizlerinden bir diğeri ayakta yan mekik hareketidir. Bu hareketi yapabilmek için isterseniz bir sandalye ya da duvardan destek alabilirsiniz. Dik durun ve kollarınızı başınızın arkasına alın. Yana bacak kaldırma egzersizi özellikle belinizin etrafındaki yağları yağmak için etkili bir harekettir. Karın kaslarınız sıkılı, sağ bacağınızı açabildiğiniz kadar yana açarken vücudunuzla da aynı tarafa eğilin ve başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi 3*15 kez yapabilirsiniz.

 

 

Ayakta Mekik Hareketi

Ayakta Mekik Hareketi

Mekik hareketinin ayakta yapılan çeşitlerinden biri olan egzersiz ile tüm karın kaslarını çalıştırabilirsiniz. İlk harekete benzese de farklı kas gruplarını çalıştırmaya yönelik bir hareket. Bunun için dik ve karın kaslarınız sıkılı bir şekilde durun. Kollarınızı havaya kaldırın. Ayaklarınızdan birini kaldırırken kollarınızı da indirmeyi unutmayın. Bu egzersizle birlikte bacaklarınız, karın bölgeniz, sırtınız ve omuzlarınız da çalışacak. 3*10 ile başlayıp artırabilirsiniz.

 

 

Yan Karın Kaslarını Çalıştırma

Yan Karın Kaslarını Çalıştırma

 

Yan karın kaslarını çalıştırmak için yapabileceğiniz yana dönme hareketi, yan karın kaslarının yanı sıra tüm karın bölgesini çalıştırabileceğiniz bir egzersizdir. Bunun için Ayakta dik bir şekilde durun. Küçük bir ağırlık kullanarak bacaklarınız sabit kalacak şekilde üst vücudunuzu sağa ve sola ağır hareketlerle çevirin. Ağırlık kullanmak istemiyorsanız kollarınızı yana açarak da aynı hareketi yapabilirsiniz. 3*25 kez bu hareketi tekrarlayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir