Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Banyo Dekorasyonu için ÖnerilerBanyolar ev içinde genel olarak stres attığımız alanlardandır. Fakat değeri ne kadar da olsa bilinmeyen banyolar bir süre sonra sizi sıkabilir, sıradan gelebilir ya da banyoda geçirdiğiniz zamanı daha güzel bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Bugünkü yazımızda banyo dekorasyonu için öneriler vereceğiz. Bu öneriler sayesinde banyonuzda vakit geçirmekten keyif alabilirsiniz. 

  • Banyonuzu güzelleştirmenin en kolay yolu aksesuarlardır. Her şeyde olduğu gibi banyoda da aksesuar çok önemlidir. Küçük dokunuşlarla banyonuzda önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Aksesuarların yerlerini değiştirmek, banyonuzda farklı renkte aksesuarlar kullanmak, bir kaç raf ya da fotoğraf eklemek hem maddi olarak sizi sıkıntıya sokmayacak hem de sizin daha mutlu olmanızı sağlayacaktır.
  • Evinizdeki her şey gibi banyonuzda sizin kişisel özelliklerinizi yansıtırsa, kendinizi daha rahat hissedersiniz. Giyim tarzınızda, makyajınızda ve ev dekorasyonunda sade bir tarzınız varsa banyonuzun da sade olmasına dikkat etmelisiniz. Genel olarak daha renkli bir tarzınız varsa banyonuzda canlı renkler kullanmalısınız.
  • Banyo dekorasyonu için önerilerinden biri banyonuzdaki fazlalıkları ortadan kaldırmaktır. Banyodaki fazlalıklar size banyonuzu olduğundan küçük göstereceği için burada sıkılabilirsiniz. Fazlalıkları toplamanın en kolay yolu banyonuzda dolap kullanmaktır. Banyo boyutuna göre dolaplar kullanarak etraftaki havluların, banyo sabunlarının, şampuanların kalabalığını önleyecektir. Eğer banyonuzda dolap için yer yoksa bir kaç tane raf kullanarak da dağınıklığı engelleyebilirsiniz.
  • Eğer banyonuzda sadelikten yanaysanız ve artık size sıradan gelmeye başlamışsa aksesuarlar yardımıyla renkli hale getirebilirsiniz. Banyonuza koyacağınız küçük bir çiçek ya da rengarenk havlular içinizi açacaktır. Eğer renkli bir tarzınız varsa banyo dolaplarınızı canlı renklerden seçebilirsiniz. Eğer dolaplarınızı değiştirmek gibi bir imkanınız yoksa dolabınızın kapağını renkli bir kapakla değiştirebilirsiniz. Duş perdeniz varsa renkli olanlarla değiştirebilirsiniz. Daha romantik bir tarzınız varsa banyonuzda daha yumuşak renkler, mavi, toprak tonları gibi, tercih edebilirsiniz. Banyonuzda renkli sabunlar ve güzel kokulu mumlar kullanabilirsiniz. Bu sayede romantik banyolara kavuşabilirsiniz.
  • Banyo dekorasyonu için önerilerinden bir diğeri de makyaj malzemelerinin yerleşim biçimidir. Makyaj malzemelerinizi banyoda muhafaza ediyorsanız, dolaplarınızda bunun için yer ayırabilirsiniz. Kremlerinizi, makyaj malzemelerini bir araya getirerek şık kutularda ya da küçük şişelerde saklayabilirsiniz. Günlük hayatınızda en çok kullandığınız malzemeleri ortaya çıkarıp diğerlerini banyo dolaplarında ya da yatak odanızda muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede banyonuzda daha düzenli bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Hosting dedi ki:

    Cocuklar icin tuvalet alışkanlığı kazandırmanın da bir yolu olan eglenceli banyo dekorasyon fikirleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir