Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Öykü Akkaya tarafından 1 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #5201

  Öykü Akkaya
  Katılımcı

  Ağız ve diş sağlığı için genelde dişleri fırçalamak ve fırçanın erişemediği yerler için de diş ipi kullanımı tavsiye edilmekte. Ancak bunların yanısıra ağız bakım suyu es geçilmekte ya da unutulmakta. Ağız çalkalama suyunun kullanımı konusunda bu başlıkta sizlerle bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle ağız bakım suyunun kullanımı nasıl olmalıdır sorusundan başlayayım..

  Ağız Bakım Suyu Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Öncelikle, doğru miktarda kullanılması gerek! Ağız bakım sularının genelde kullanım şekli ambalaj üzerinde belirtilir. Ambalaj üzerindeki miktara ve elbette özel olarak diş hekiminizin tavsiyesi varsa buna göre kullanmalısınız.
  • Doğru sürede kullanım! Ağız bakım suyunu kullanacaksanız, saate bakmayı ihmal etmeyin. Ağız bakım suyunu 30 saniye ile bir dakika arasında kullanmalısınız. Yine bu konuda etiketleri kontrol etmenizde yarar var.
  • Diş fırçalamanın yerine geçmez! Ağız bakımında dişlerin fırçalanması, diş ipiyle temizlenmesi ve ağız bakım suyuyla desteklenmesi gerek. Diş fırçası ve diş ipi kullanmadan sadece ağız çalkalama suyu kullanarak ağız ve diş sağlığınızı koruyamazsınız.
  • Bazen sulandırmak gerekebilir! Sadece sınırlı sayıdaki ağız bakım suları, suyla seyreltilerek kullanılıyor. Bunları da yine etiketlerinden kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Eğer kullanacağınız ağız bakım suyunun suyla seyreltilmesi gerekiyorsa, ölçü ve diğer bilgilendirmeler ambalaj üzerinde yapılmakta. Ancak bu sadece bazı ağız çalkalama suları için geçerli. Bu yüzden her ağız bakım suyu suyla seyreltilmemelidir. Dikkat etmenizde yarar var.

  Peki ağız bakım suyunun faydaları? Gelelim faydalarına…

  Ağız bakım suyu kullanmanın faydaları

  Ağız bakım suyu, ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemli bir tamamlayıcıdır. Diş fırçası ve diş ipinin kullanımı elbette çok önemli. Ancak bunların erişemedikleri noktalarda kalan mikropların da bir şekilde ağız florasından uzaklaştırılması gerekiyor. Bunu sağlayacak olan da ağız bakım sularıdır. Piyasada birçok firmanın farklı özelliklerde ağız bakım suları satılıyor. Bunları diş hekiminize sorarak, sizin ağız ve diş tipinize en uygun ürünü belirleyebilirsiniz. Ağız bakım sularının günde iki sefer diş fırçalanmasının sonrasında kullanımda, dişlerdeki çürümeleri ve ağızda oluşan kötü kokuları engeller.

  Siz de etkili bir ağız bakımı yapmak, daha beyaz ve sağlıklı dişler için ağız bakım sularını mutlaka kullanmalısınız.

  • Bu konu 1 ay 3 hafta önce önce  Bal Böceği tarafından değiştirildi.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.