Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  opygnotlar tarafından 2 yıl 5 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #739

  Bal Böceği
  Yönetici

  Başlığı Zengin Koca Nasıl Bulunur? olarak attım fakat aldanmayın. Siz onu “Zengin Bir Eş Nasıl Bulunur?” ya da “Zengin Bir Kadınla Evlenme Yolları” olarak da okuyabilirsiniz. Bu yazıda gerçekten bu yöntemleri anlatacağım ancak zengin bir eş bulmanın risklerinden de bahsedeceğim. Bu nedenle baştan sona dikkatli bir biçimde okumanızı tavsiye ederim! 🙂

  Zengin Eş Bulma Yolları

  1- Zenginlerin Takıldıkları Yerlerde Vakit Geçirin
  Zengin mekanlarda vakit geçirmeniz, doğru bir hedef belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sosyal anlamda çevreniz de oluşacağı için beklediğinizden çok daha iyi alternatifler bulabilirsiniz.

  2- Asla Umutsuz veya Avcı Gibi Görünmeyin
  Bir ilişkiniz olmadığını belli etmek ya da bir servet avcı gibi görünmek sizi itici yapacaktır. Bu nedenle kesinlikle nasıl göründüğünüze dikkat etmelisiniz.

  3- Çanta, Ayakkabı ve Kıyafet Markalarına Dikkat Edin
  Lüks markalarla bezeli birini görüyorsanız, şansınızı deneyebilirsiniz. Elbette sizin de benzer şekilde olmanız gerekiyor. Fakat dikkat etmeniz gereken bir şey var: Dolandırıcılar.

  4- Potansiyeli Olan Biriyle Görüşmeye Başlayın
  Abartmadan, aşırıya kaçmadan bir ilişkiye dönüşüp dönüşmeyeceğini yoklayın. Eğer olacak gibiyse devam edin. Olmayacak gibiyse sıradaki hedefe yönelin.

  5- İlişkiye Başladıktan Sonra, Ailesini Kazanın
  Eğer bir ilişkiyi başlatmışsanız ve sorun olmadan devam edebiliyorsanız; sırada ailesi var demektir. Ailesini kazanın. Ailesini kazandıktan sonra yapmanız gereken tek şey kalıyor: Nikah masasında evet demek. 😀

  Fakat… Kocaman bir yanlış yapmış olabilirsiniz. Çünkü bu yöntemlerin çok ciddi dezavantajları var. Bunlardan bir kısmını sıralamalıyım.

  1. Yanlış bir kişiyle, mutsuz bir yuva kurabilirsiniz.
  2. Kıyıda köşede biriktirdiğiniz üçbeş kuruşu “iyi” görünmek adına kaybedebilirsiniz.
  3. Zengin eş bulayım derken, dolandırılabilirsiniz.
  4. Sizi “mülkü” olarak gören birisiyle, bir şeyler yaşamaya başlayabilirsiniz.
  5. “Davul bile dengi dengine” demişler, denk olmadığınız biriyle bir şeyler yaşamak sizi yıpratabilir. Sağlığınızı bozabilir.
  6. Özellikle “hedefinizi” tavlayabilmek için abartılar ve yalanlar kullanmak zorunda kalabilirsiniz, ki bu en kötüsü. Eğer böyle şeyler yapmışsanız, foyanız açığa çıktığında, rezil olabilirsiniz.

  Ve daha bir sürü şey…

  Bir şeyler yazmaya başladım, devam edeyim. İnternette çokça kaynakta yer alır. Güzel bir kız zengin bir koca arayışındadır. Ve bu sorusunu JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon’a sorar. Soru aşağıdaki gibidir:

  sizinle dürüst olacağım. bu yıl 25 yaşına giriyorum. çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. yıllık geliri en az 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat new york’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar maalesef orta sınıf sayılıyor.

  çok şey istemiyorum. sizin sitenizde yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? hepiniz evli misiniz? bu konuları merak ediyor ve sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?

  bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. central park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. size alçak gönüllülükle soruyorum:

  1) zengin bekarlar nerede takılır? (lütfen bar, restaurant, spor salonu, kulüp, vs. gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazar mısınız.)

  2) hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?

  3) çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.

  4) kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? benim hedefim evlenmek. zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım ?

  saygılarımla
  bayan güzel

  JP Morgan CEO’su Jamie Dimon da yanıt verir. Yanıt oldukça çarpıcıdır:

  sevgili bayan güzel,

  yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple zamanınızı boş yere çalmadığımı umut ediyorum.

  bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. nedeni ise çok basit, lütfen açıklamama izin verin. detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: a kişisi güzelliği sağlar, b kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.

  wall street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de akıllıca değildir. şüphesiz; aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.

  bu yazdıklarım size zalimce geliyorsa bir de şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam gerekmez mi?

  yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek…

  Yani… Eğer zenginbir eş arıyorsanız, bundan vazgeçmelisiniz. Mutsuz olacağınız bir yuva kurmaktansa, kendiniz zengin olmanın yollarına bakmalısınız. Jamie Dimon’ın söylediği gibi, güzelliği/yakışıklılığı takasa sokmak pek de mantıklı bir iş değil. Hele ki zenginleri avlanılacak bir hedef gibi görmektense, kendi çabanızla bir yerlere gelmeniz çok daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. 🙂

  #741

  Yavru Kedi
  Katılımcı

  Jamie Dimon da sağlam ayar vermiş yalnız ha 😀 Hakkaten fenaymış. Ben de bu yöntemlere ilave yapmak istiyorum. Hatta en garanti yöntemi ben yazacağım.

  Duyduk duymadık demeyin! En garantili zengin koca bulma yöntemini ben açıklıyorum! 😀 Toplanın bakayım etrafıma. Hazır mısınız? Üç… İki… Bir… Sıfır…

  Tamam tamam açıkladım gitti: “En garantili zengin koca bulma yolu, sizin de zengin olmanızdan geçer.” 😀 Nasıl ama? Kesin olarak buldunuz bu sefer 😀

  Başlık çok iyi olmuş, ellerine sağlık 🙂

  #877

  opygnotlar
  Katılımcı

  Zengin koca bulmak zor bir iş değil. Ben zengin olsam, mektuptaki gibi davranmazdım. Öncelikle ortalama üstü bir güzelliğiniz olmalı. Sonrasında, kültürel birikiminiz yüksek olmalı. Kültürel birikimden kastım twitter üzerinde özlü söz paylaşımından ibaret bir birikim değil elbette. Gündemi takip etmek, toplumu tanıyabilmek, öngörülerde bulunabilmek gerekir. Tüm bunları yapabilecek duruma geldiğinizde, hala zengin koca arıyorsanız; entelektüel birikiminizi tekrar kontrol edin. Yeteri miktarı zengin koca aramadığınızda anlayacaksınız. Zenginliğin değil, kazanabileceğiniz daha iyi yaşam standartlarının peşinde olacaksınız. Ve böylece doğru insanı bulma şansına da erişeceksiniz. (Bir erkeğin görüşleridir 😀 )

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.