Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulma Yolları

bel-cevresindeki-yaglardan-kurtulma-yollarıDüşük  bel pantolonların yaygınlaşmasıyla birlikte bel çevresinde yağlanmalar artmaya başladı. Can simitleri adı verilen bel çevresi yağlarını eritmek pek çok kadının hayali. Maalesef ki sadece diyet yaparak bel çevresindeki yağlardan kurtulmak pek mümkün gözükmüyor. Peki bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için neler yapmak gerekiyor?

Bel Çevresindeki Yağlardan Nasıl Kurtulunur?

    1. Pek çok kadının diyetini sabote eden en büyük etken tatlılardır. Tatlılar ne kadar masum gözükse de yakılmadığı zaman vücudunuza kilo olarak geri dönüyor. Bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için tatlı yemeyi mümkün olduğunca azaltmalısınız. Çikolatalar, bisküviler, şerbetli tatlılar yerine taze meyve ya da  kuru meyvelere yönelin. Bu sayede şeker isteğinizi bastıracak hem de sağlıklı beslenmiş olacaksınız.
    2. Bel çevresindeki yağlardan kurtulmanın bir diğer yolu düzenli uykudan geçiyor. Metabolizmanızın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için günlük uykunuzu iyi almış olmanız gerekiyor. Erken yatıp erken kalkmak metabolizmanız için oldukça iyi olacaktır. Uyku düzenini sağlamanız kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.
    3. Güne limonlu suyla başlamak bel çevresindeki yağlardan kurtulmanızı kolaylaştıracaktır. Limonlu su hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra yemeklerden önce bir bardak su içmek kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. İçtiğiniz su size doygunluk hissi vereceği için fazla yemenize engel olacak böylece yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Su içmenin sağladığı faydaları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.
    4. Öğünlerinizi sürekli dışarıdan yiyorsanız, fazla fast food tüketiyorsanız bunlar kilo almanıza özellikle bel çevrenizin yağlanmasına neden olur. Yemeklerinizi evde yaparak buradan alacağınız fazla kiloları engelleyebilirsiniz. Kullandığınız malzemelerin kalitesini bildiğiniz için hem içiniz rahat edecek hem de yaptığınız sağlıklı yemeklerle kendinizi daha sağlıklı ve dinç hissedeceksiniz.

Gördüğünüz gibi günlük hayatta basit şeylere dikkat ederek bel çevresindeki yağlardan kurtulmak mümkün. Hepinizi sağlıklı günler dileriz 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir