Bereden Etkilenmeyen Saçlar

bereden-etkilenmeyen-saclar

 

Kış günlerinde bir yandan  sağlığımızı korumaya çalışırken diğer yandan da güzelliğimizi korumaya çalıştığımız bir gerçek. Üşümemek için kat kat giyilen kıyafetler, Soğuktan korunmak ve hasta olmamak için giyilen eldivenler, takılan atkılar, bereler ve daha pek çok şey. Özellikle bere biz kadınlar için büyük sorun. Saçım bozulacak diye bere takmayı sevmeyenlerdenseniz bu yazımız size ilham verecektir.

Herkesin bildiği gibi bere giydiğiniz zaman saçınızın yapışma ya da elektriklenme tehlikesi var ki bu durumlar güzelliğe büyük gölge düşürebiliyor. Tabi ki hasta olmanın verdiği zarar kadar olamaz. Yine de sağlığınızı korurken neden güzel görünmekten vazgeçesiniz ki? Dikkat edeceğiniz bir kaç ufak noktayla birlikte hem sağlığınızı hem güzelliğinizi koruyabilir, kış mevsimini şık ve sağlıklı bir şekilde atlatabilirsiniz.

Bereden Etkilenmeyen Saçlar için Tüyolar

  1. Saçlarınızın bereden etkilenmesini önlemek için ilk yapmanız gereken doğru bereyi seçmek. Başınıza tam oturan bere yerine daha büyük bir bere almak doğru bir adım olacaktır.
  2. Bereyi giymeden önce içini kuru bir bezle silmeniz saçınızın elektriklenmesini büyük ölçüde azaltacaktır.
  3. Çantanızda küçük bir saç spreyi, tarak ve saç serumu taşımanız size büyük bir fayda sağlayacaktır.
  4. Bereyi başınızdan çıkardıktan sonra da yapacağınız ufak dokunuşlarla saçınızın güzelliğini korumanız mümkün. Bereyi çıkardıktan sonra saçlarını öne atarak saç diplerine masaj yapın. Bu sayede elektriklenen saçlarınız yatışacaktır.
  5. Başınızı geri kaldırın ve saçlarınızın ucundan tutup tepeye kaldırın. Saç diplerin gevşek kalmasına dikkat ederek saç spreyini sıkın. Sprey kururken tarak yardımıyla saç diplerinizi çok hafif kabartın. Bu sayede bereden dolayı yapışan saçlarınızı hareketlendirmiş olacaksınız.
  6. Son olarak bir kaç damla saç serumunu da saçlarınızın uçlarına sürün ve elektriklenmenin önüne geçin.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir