Bone China Yemek Takımları

Yemek takımları, her ne kadar erkekler kullanılmadıkları gerekçesiyle çokça şikayet etseler de, kadınlar için önemli gereçlerdir. Yemek takımlarının kalitesi, yapıldığı malzemeye, üzerindeki işçiliğe ve markasına göre değişebilir. Bu nedenle bir yemek takımı satın almadan önce, sadece parça sayısına ya da desenlerine bakmamak gerek. Hangi malzemelerden yapıldığı, nerede üretildiği, hangi markanın ürünleri olduğu ya da ne kadar ince olduğu gibi bir çok detaya dikkat etmek gerek. Hatun Güncesi ekibi olarak biz de bu yazımızda son dönemde oldukça popüler hale gelen Bone China yemek takımlarından bahsedeceğiz.

Bone China yemek takımları, isminden de anlaşılacağı üzere; kemik unu kullanılarak yapılan yemek takımlarıdır. Bu ürünlerin üretiminde, incelik kadar sağlamlık da ön plandadır. Bu nokta itibariyle de tercih edilmesi ve yaygınlaşarak popülerleşmesi oldukça doğaldır. Normal porselenlerden farklı olarak, temel porselen bileşenleri yanı sıra kemik unu da bulundurur. Normal porselenlerdeki hammaddelere kemik unu da ilave edildiğinde, porselenin yapısı kemiğin yapısına yaklaşır ve sağlamlaşır. Basit düşürmelerde, çarpmalarda bu yapısı nedeniyle daha dayanıklı bir yapı gösteren bone china porselenler; genellikle diğer porselenlere göre daha uzun süre garanti imkanı sunarlar.

Birçok firma tarafından üretilen Bone China yemek takımları, kadınlar tarafından sıkça tercih edilseler de; bazı çekinceler de yok değil. Özellikle adı sanı pek bilinmeyen markaların, ucuza satılan yemek takımlarında; ciddi sıkıntılar yaşanabiliyor. Örneğin, kemik tozu bulunmaması ya da pek de makbul olmayan hayvanların kemiklerinin kullanılması gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Eğer hangi hayvanların kemiklerinin kullanıldığına dair net bir bilgi verilmiyorsa yahut helal sertifikası türünden sertifikaları yoksa; bu tarz yemek takımlarından uzak durmakta yarar vardır.

Yazımızın devamında çeşitli markaların Bone China yemek takımları görsellerine ulaşabilirsiniz. Sizin de hoşunuza giden takımlar varsa, bunları bizimle ve okurlarımızla paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir