Boyalı Saçlar için Bakım Önerileri

Boyalı Saçlar için Bakım ÖnerileriSaçlar bir kadını güzel gösteren detaylardan biridir. Canınız sıkıldığında ya da üzgün hissettiğinizde kendinizi değiştirmek istediğinizde  ilk olarak saçlarla oynanır. Saç rengini değiştirmek de bu işlemlerden biridir. Rengarenk seçenekler sayesinde istediğiniz saç rengine sahip olabilirsiniz. Fakat saçınızı boyamak saçınıza zarar verebilir. Bu nedenle saçınızı boyadıktan sonra bakımına dikkat etmeniz saçlarınızın daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Bugünkü yazımızda boyalı saçlar için bakım önerileri bulacaksınız.

  • Kızıl saç herkesin muhakkak denediği renklerden biridir. Bütün güzelliğine rağmen çok kısa sürede akması nedeniyle sık sık boyamanız gerekir. Bu da saçlarınızı normalden fazla yıpratacaktır. Bu yıpranmayı engellemek için saçlarınıza bakım yapmanız hem saç rengini koruyacak hem de yıpranmaların önüne geçecektir. Badem yağı, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve argan yağını saç bakımınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Saçları sık sık yıkamak saç boyasının daha çabuk akmasına neden olur. Bununla ilgili alabileceğiniz pek çok önlem var. Boyalı saçlar için bakım önerilerinden biri saçlarınızı ılık suyla yıkamak olacaktır. Bunun yanı sıra her gün saçı yıkamak saçınızın boyasının daha çabuk akmasına neden olacaktır. Eğer her gün duş almadan rahat edemiyorsanız, saçınızı ıslatmadan, bone yardımıyla duş alabilirsiniz.
  • Saç şekillendiriciler, saç kurutma makinesi gibi aletler saçınızın yıpranmasına neden olur. Saçlarınız boyalı ise bu yıpranma daha fazla olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için ısıya karşı koruyucu bakım kremlerinden kullanın.
  • Protein saçlarınız için oldukça önemlidir. Saçlarınızın parlak, canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız beslenmenizde proteine önem verin. Sağlıklı beslenme düzeni oturtarak vücudunuzun dolayısıyla saçlarınızın ihtiyacını besinlerden alabilirsiniz.
  • Boyalı saçlar için bakım önerilerinden bir diğeri vitamin desteğidir. Özellikle saç dökülmesi için etkili olan B grubu vitaminleri ile saçlarınızda parlaklığı yakalayabilir, boyanın olumsuz etkisini azaltabilirsiniz. Vitamin desteği almadan önce bir kan testi yaptırmanızda var. Eğer vücudunuzda vitamin eksikliği varsa doktor sizin için gerekli olan vitaminleri verecektir.
  • Saçınızda kırık varsa muhakkak kırıkları aldırın. Kırıklar saçınıza sağlıksız ve ağırlaşmış bir görüntü verir. Saçınız için ne kadar bakım yaparsanız yapın uçları kırık ve yıpranmışsa fayda sağlamayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir