Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Özellikle kadın hastalarda, ilerleyen yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak boyun kısmında sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmaların önlenmesi ve bazen de boyun kısmında oluşan yağlanmaların giderilmesi amacıyla boyun estetiği uygulamaları yapılabilmektedir. Boyun estetiği uygulamalarında, günümüzde pek çok varyasyon uygulanabilmektedir. Kimi zaman liposuction yapılması gerekirken, kimi zaman sadece enjeksiyon yeterli olabilmektedir. Bazı durumlardaysa, boyundan deri alma veya germe işlemi yapılabilmektedir. Biz de bu yazımızda Hatun Güncesi okuyucuları için boyun estetiği uygulamalarından bahsetmeye çalışacağız.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı, genellikle yüz germe uygulamalarının bir devamı niteliğindedir. Boyun germe uygulamasında, lokal veya genel anestezi uygulanır. Eğer boyun germe uygulaması, yüz germe ameliyatıyla birlikte yapılacaksa ek kesi gerektirmemektedir. Ancak ayrı bir operasyon olarak bu bölgeye müdahale edilecekse, çene altından yapılacak bir müdahale sonucunda; yeniden şekillendirme operasyonuna başlanır. Bu operasyon çerçevesinde, içeriden yağ çıkarılması, derinin yeniden şekillendirilmesi ve fazla – sarkmış derinin çıkarılması gibi işlemler uygulanır.

Operasyon sonucunda, yara izi, eğer iyileşmede gecikmeler gibi problemler oluşmazsa, çene altında oluşan doğal kıvrıma saklanılır. Böylece hastaların istemedikleri izlerin görünmesi problemine de çözüm bulunmuş olunur.

Boyun Germe Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci

Boyun germe ameliyatı hakkında araştırma yapan pek çok hastanın, sorduğu ilk sorulardan birisi de iyileşme sürecidir. Boyun germe estetiği sonrasında iyileşme sürecinde, hasta genellikle aynı gün evine gönderilir. Ameliyattan iki gün sonra banyo yapılabilir hale gelinir. Bu zaman zarfında, soğuk kompres ve bandaj uygulaması faydalı olmaktadır. İlk 5-6 gün içerisinde şişlik ve morarmalar oldukça gerilemektedir ancak şişliklerin tamamıyla geçmesi için 3 hafta kadar bir süreye ihtiyaç vardır.

Boyun Estetiğinde İstenmeyen Durumlar

Boyun estetiğinde istenmeyen durumlar nadir de olsa görülebilmektedir. Ameliyat alanında kanama görülebilmektedir. Bu kanama iyileşmeyi bozacak derecede olmadığı sürece normal karşılanabilmektedir. Ancak bazı durumlarda müdahale gerekebilir. Boyun bölgesinde kan birikmemesi için, müdahale edilebilir. Boyun germe ameliyatında enfeksiyon gibi durumlar oldukça nadir görülmektedir. Ancak enfeksiyon durumlarında hekiminizin önereceği ilaçları kullanarak bu durumu atlatabilirsiniz. Öte taraftan, iyileşme sürecinde bir gecikme yaşanırsa ya da ameliyat bölgesinde bir doku kaybı yaşanacak olursa yara izinin açığa çıkması gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir