Burcunuza Göre Zayıflayın!

Burcunuza Göre Zayıflayın

Spor yapmak ya da kilo vermek kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kimisi salon sporlarından hoşlanırken kimisi için açık hava yürüyüşlerinden iyisi yoktur. Veya kimisi yüzme gibi tek başına yapılabilecek sporları seçerken kimisi de zumba gibi sınıfça yapılan dersleri tercih edebilir. Doğru yöntemi bulduğunuz zaman spor yapmak sizin için daha keyifli hale gelecektir. Eğer kendi doğru yönteminizi henüz keşfedemediyseniz burcunuza göre zayıflama yollarına bir göz atın.

Koç Burcu

Koç burcu doğuştan rekabetçi ruh haline sahiptir. Boks, taekwondo , kick boks gibi sporlara yönelerek hem keyifli zaman geçirebilir hem de rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Uygulayacağınız bir sağlıklı beslenme programıyla istediğiniz kiloya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Boğa Burcu

Boğa burcundansanız eğer, yaptığınız işten keyif almak sizin için sonuca ulaşmaktan daha önemli. En büyük motivasyon kaynağınız ise başarının sonucunda kendinizi ödüllendirmeniz. Rahatlıkla kilo verebilmek için kendinize küçük adımlarla ödüller koyun. Spor salonlarını tercih edebileceğiniz gibi açık hava sporları da size eğlenceli gelecektir. Eğer imkanınız varsa dağ bisikleti sporunu deneyebilirsiniz.

İkizler Burcu

Fazla hareketli bir yapıya sahip olan ikizler için tek bir spor asla yetmez. Haftanın belirli günlerinde farklı sporları yapmak size iyi gelecektir. Bunun yanı sıra  zayıflama hikayeleri, diyetle başarıya ulaşanların hikayeleri sizin için motivasyon kaynağı olacaktır. Bol bol okumanızda fayda var.

Yengeç Burcu

İlk öncelikle beslenme alışkanlığınızı düzene sokmakla başlayın. Diyet yapmaya karar verirseniz ailenizin de desteğini almak sizin için çok önemli, bu nedenle aile üyelerinden en az bir kişiyi yanına çekmekte fayda var 🙂 Bunun yanı sıra spor salonunun kalabalıklığı yerine evde spor yapmak sizin için daha eğlenceli. O halde vakit kaybetmeye gerek yok hemen şimdi başlayın 🙂

Aslan Burcu

Eğer burcunuz akrepse diyet listelerine uymak sizin için hiç de zor değil, yine de arada kaçamaklar yaparak diyet rutininizin dışına çıkmak vücudunuzu şaşırtıp daha fazla kalori yakmanızı sağlar. Diyetlerin yanı sıra salsa, hip hop gibi dans sınıflarında eğlenerek kilo vermeniz mümkün.

Başak Burcu

Aslan burcu gibi başak burcu da diyet listesine sıkı sıkıya bağlıdır. Bu nedenle başak burcuna sahipseniz zaten ekstra dikkat etmenize gerek yoktur. Kendiniz için bir egzersiz planı yapın ya da bir eğitmenle birlikte çalışın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

Terazi Burcu

Terazi burcundan olanlar için yakın bir arkadaş desteği çok önemlidir. Salon sporları yerine açık havada yapılacak yürüyüşler, koşular sizi daha çok motive edecektir. En iyisi terazi burcundan birini bularak birlikte diyet, spor konularında birbirinizi destekleyerek kilo verin. 🙂

Akrep Burcu

Akrep burçları için detoks diyetleri çok önemlidir desek yalan olmaz. Sınırlarını zorlamayı seven akrep burçları için maraton, triatlon gibi uzun soluklu sporlar sizin için hem zorlayıcı hem kilo vermenize yardımcı olacak sporlardır.

Yay Burcu

Yay burçları için at binme, okçuluk gibi farklı sporlar ön plandadır. Eğer imkanınız varsa bu sporlara katılabilir, kilo vermeyi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla açık havada yapacağınız bir yürüyüş de size çok iyi gelecektir.

Oğlak Burcu

Etrafındakilerin takdirini kazanmak oğlaklar için çok önemlidir. Bu sebeple önce kondisyonunuzu artıracak  egzersizlerle başlamanız iyi olur. Diyet yapıyorsanız porsiyonlarınızı iyi ayarlamalısınız. Bunun yanında ağırlık çalışmaları yaparak kondisyonunuzu güçlendirmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kova Burcu

Kova burcundansanız yediklerinizi kontrol etme konusunda normal bir kişiye göre daha başarılısınız. Aynı şekilde spor yaparken de bu kontrolü çabuk sağlıyorsunuz. Bu nedenle bir çift spor ayakkabısı, bir koşu bandı ya da egzersiz matı sizin için yeter de artar bile 🙂

Balık Burcu

Eğer burcunuz balıksa yüzme, yoga gibi sporlar tam size göre. Günün stresini rahatlıkla atabileceğiniz bu sporlar sayesinde kısa sürede kilo verip forma girebilirsiniz. Bunun yanında katı diyetlerden uzak durmanız, diyeti bozmamanız açısından önemli:)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir