Burcunuza Uygun Makyaj Tavsiyeleri

burcunuza-uygun-makyaj-tavsiyeleriMakyaj pek çok kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Güzelliğin tamamlayıcı unsurlarından biri olan makyajla güzelliğinize güzellik katmak mümkün. Makyaj yaparken fiziksel özelliklerinize, cilt tipinize ve zevklerinize göre seçim yapmanız sizin daha güzel ve hoş görünmenizi sağlar. Bunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da burcunuzun ne olduğudur. Burçların kişiliğinizden, giyim ve saç tipinize kadar pek çok alanda etkisi olduğu artık bilinen bir gerçek. Bugünkü yazımızda Hatun Güncesi ekibi olarak burcunuza uygun makyaj tavsiyeleri vereceğiz.

Sezgisel Su Grubu

Su grubundan olan burçlar: Yengeç, Akrep ve Balık.

Su grubu içgüdüleri ve sezgiyi temsil ediyor. Bu burçlar su grubunun rengi olan yeşil tonlarını kıyafet seçimleri, göz makyajı, ev dekorasyonu gibi pek çok yerde kullanabilirler. Su grubu kadınları makyajda tercihlerini  kahverengi kalemler ve şeftali rengi allıklardan yana kullanmalılar. Rujlarda ise pembe tonları bu gruba en çok yakışan tonlardır.

Bağımsız Hava Grubu

Hava grubundan olan burçlar: Terazi, İkizler, Kova.

Hava grubunun temel özelliği bu gruptaki kişilerin bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkün olmalarıdır. Hava grubunun temel renkleri mavi ve pembedir. Burcunuz hava grubu burcuysa göz makyajında maviden laciverte kadar geniş bir renk skalası kullanabilirsiniz. Yanaklarda ve dudaklarda ise pembenin pek çok tonu size yakışacaktır.

İddialı Ateş Grubu

Ateş grubundan olan burçlar: Koç, Aslan, Yay.

Ateş grubu kadınları için başkaları tarafından fark edilmek çok önemlidir. Dikkat çekmeyi ve ön planda olmayı seven ateş grubu kadınlarının renkleri kırmızı ve siyah. Makyajlarda dikkat çekici renkleri ve çizgileri rahatlıkla kullanabilirler. Siyah kalem ve farlar ile eyeliner göz makyajının vazgeçilmezlerindendir. Ruj ve allıkta kırmızı tonlar ateş grubu kadınları için doğru tercihtir.

Sakin Toprak Grubu

Toprak grubundan olan burçlar: Boğa, Başak ve Oğlak.

Toprak grubu kadınları sakinliği ve sadeliği temsil ediyor.  Abartıdan uzak duran toprak rengi grubu makyaj tercihlerinde de sade renkleri kullanmalılar. Toprak grubunun rengi ise kahverengi.  Pastel tonlarda seçilen makyaj malzemeleri, kahverengi tonlarda seçilen allıklar, farlar ve rujlar toprak grubu için uygun renklerdir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir