Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği son zamanlarda yine revaçta olan estetik ameliyatlardan biridir. Yüzünüzden özellikle burnunuzdan memnun değilseniz uzman bir doktor eşliğinde isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun ve sizi memnun edecek bir burna kavuşmanız mümkün. Bugünkü yazımızda burun estetiği ameliyatı, burun estetiği, burun ameliyatı fiyatları, burun estetiği fiyatları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Botoks, lazer, dolgu gibi işlemlerden sonra en çok tercih edilen estetik işlemi burun estetiği dir. Özellikle burun ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarının çok başarılı olması bu ameliyatın daha çok tercih edilmesini sağlamıştır.

Başarılı bir burun estetiği ile birlikte pek çok şikayetiniz giderilebilir. Burnunuzu düzleştirebilir, küçültebilir, büyütebilirsiniz ya da burnunuzun ucundan memnun değilseniz bununla ilgili bir operasyon geçirebilirsiniz. Kozmetik amaçlı estetik ameliyatın yanında tıbbi amaçlı da yapılabilmektedir. Burun şekli ve yapısından dolayı nefes alma problemleri tıbbi burun estetiği ameliyatı nın başında gelmektedir. Bunun dışında kalan ameliyatlar arasında burun kemerindeki tümseklikler, geniş ya da dar burun yapısı şikayetleri öne çıkmaktadır. Ameliyat olmaya karar vermeden önce uzman bir doktor araştırıp, doktorunuzla birlikte sizin için en uygun işleme karar vermeniz gerekmektedir. Burun ameliyatının başarılı olabilmesi için burnun şeklinin yüzünüze uyumlu olması gerekmektedir. Bu nedenle çok beğendiğiniz bir burun, siz de hoş durmayabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi burnunuza verilecek şeklin yüz hatlarınızla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Yüz hatlarınızla ne kadar uyumlu bir burna sahip olursanız burnunuz o kadar doğal görünecektir. Bu da operasyonun başarısını artıracaktır.
  • Sağlık, güzellik için feda edilebilecek bir şey değil. Bu nedenle burun estetiği yaptırırken öncelikli olanın sağlığınız olduğunu unutmayın.

Burun ameliyatı öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini, sürecin nasıl işlediğini merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Kapalı Burun Estetiği Mi? Açık Burun Estetiği Mi?

Açık burun estetiği burnun orta direği üzerinde yapılan bir kesi ile başlar. Daha sonrasında burun derisi kıkırdak ve kemik üzerinden kaldırılır. Açık burun ameliyatı daha çok tercih edilse de alanında uzman bir doktorla kapalı burun ameliyatı da tercih edebilirsiniz.

Kapalı burun estetiğinde ise yine kesiler olmasına rağmen, bunlar burnun içinde yer alır ve görünmezler. Açık ameliyata göre daha dar alanda çalışılır fakat şişlikler daha çabuk iyileşmektedir.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili, hatta genel olarak estetik ameliyatıyla ilgili bazı çekinceleriniz olabilir. Bu işlemlerin dini yasalara göre caiz olup olmadığı hakkında şüpheleriniz olabilir. Estetik burun ameliyatı günah mı yazımızı okuyarak bu şüphelerinizi giderebilirsiniz.

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun estetiğinde fiyatlar, genellikle burnun boyutuna, hastanın yaşına ve deformasyon boyutuna göre belirlenmektedir. Burun estetiği fiyatları her hastanın sıkıntısına ve uygulanan tedaviye göre farklılık göstereceği için yaşadığınız yerde bulunan plastik cerrahi uzmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir