Büyük Beden Abiye Modelleri

Büyük Beden Abiye ModelleriKıyafetlerinize ve kendinize özen göstermek için sıfır beden olmanız gerektiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.  Vücut yapınıza göre doğru kıyafetleri tercih ettiğiniz zaman oldukça şık olabilirsiniz. Doğru abiye modelini seçerek olduğunuzdan çok daha zayıf görünebilir hem de modayı yakından takip edebilirsiniz. Bugünkü yazımızda büyük beden abiye modellerinden örnekler vereceğiz. Alışveriş yapmadan önce modellerin kafanızda netleşmesi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Büyük beden giyim ipuçları için yazımızı okuyabilirsiniz. Gelelim nasıl modeller tercih etmeniz gerektiğine 🙂

Büyük Beden Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Daha önceleri büyük beden elbise bulmak ciddi bir problemken son yıllarda çıkan tasarımlar ve çeşitli modellerle büyük beden kıyafet bulmak sorun olmaktan çıktı diyebiliriz. Büyük beden elbise alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey, vücudunuzun en ince, ön plana çıkmasını istediğiniz yere oturan, saklamak istediğiniz yeri geri plana atacak, bollaşan kıyafetler tercih etmenizdir.

Genelde fazla kilonuz varsa siyah, kahverengi veya lacivert renkler tercih etmeniz söylenir fakat bu sezonda canlı renkler ya da hem canlı hem de koyu renklerin bir arada kullanıldığı abiye elbiseler çok moda. Eğer koyu renklere boğulmak istemiyorsanız bu şekilde bir elbise tercih edebilirsiniz.

Eğer göbeğinizden şikayetçi iseniz dikkatleri bel bölgenizden uzaklaştırmak için göğüse oturup beli saran ve aşağı doğru bollaşan modeller tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde büyük çiçek desenli elbiseler yerine daha küçük desenli elbiseler tercih edebilirsiniz.

Basenler kusurlu bölgeleriniz ise, şık bir görünüm için düz inen abiye elbiseler tercih edebilirsiniz. Eğer bacaklarınıza güveniyorsanız aynı model kısa boy elbiseler tercih edebilirsiniz. Yine de kısa giymeyi sevmiyorsanız uzun boylu büyük beden abiye elbiseler sizin için kurtarıcı olacaktır.

Büyük beden abiye tercihi yaparken tüm zamanların modası olan straplez kesimleri ya da askılı modelleri tercih edebilirsiniz. Düz bir elbise tercih edecekseniz biraz daha iddialı olması amacıyla ya da elbiseye hareket katmak amacıyla tek omuzlu modelleri tercih edebilirsiniz.

Elbise seçerken dikkat etmeniz noktalardan biri belki de en önemlisi, içinde rahat hissedeceğiniz elbiseyi bulmaktır. Elbise ne kadar güzel olursa olsun siz içinde rahat hissetmiyorsanız elbiseyi iyi taşıyamazsınız.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir