Büyük Beden Giyenler İçin Alışveriş Tüyoları

buyuk-bedenler-icin-tüyolarMerhaba Hatun Güncesi okurları, bu yazımızda büyük beden giyenler için alışveriş tüyoları vereceğiz. Maalesef ki hayatınızın her anında istediğiniz kiloda olamayabilirsiniz. Farklı sebeplerden dolayı kilo alıp eski kilonuza dönmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Pek çok kadın bu dönemlerde içine kapanır, yavaş yavaş dış görünümüne ve bakımına özen göstermeyi azaltır. Bunun bir sonucu olarak da kendine güveni azalır ve depresyonun kapısını aralar. Burada yanlış algılanan şey de kilolu olduğunuz zaman güzel olamayacağınız algısıdır.

Son dönemlerde büyük bedenler için tasarlanan kıyafetlerle hem güzelliği yakalamanız hem de modaya uyum sağlamanız mümkün.

Büyük Beden Giyenler için Tüyolar

 1. Siyah kıyafetlerin ince gösterdiğin bilinen bir gerçek. Fakat buna dayanarak tüm kıyafetlerinizi siyah renk seçmeniz sizi kötü hissettirebilir. Kıyafet seçerken koyu renkler seçebilirsiniz ama sadece siyah olmamasına özen gösterebilirsiniz. Mesela lacivert, koyu kahve tonları güzel seçenekler olabilir.
 2. Günlük hayatın vazgeçilmezlerinden olan kot pantolonları vücut tipinize uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Dökümlü, paçaya doğru bollaşan pantolonları tercih etmenizde fayda var. Üzerine kalça hizasında ceketlerle kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.
 3. Herkes tarafından bilinen bir alışveriş tüyosu: enine çizgiler yerine boyuna çizgiler tercih etmek. Boyuna çizgili kıyafetler tercih etmek sizin daha zayıf görünmenize yardımcı olur. Hoşunuza giden enine çizgili kıyafetler almak isterseniz çizgilerin ince olmasına özen gösterin.
 4. Büyük beden giyiyorsanız düz renkli kıyafetlere gardırobunuzda yer açın. Çünkü düz renkli kıyafetler sizi daha zarif gösterecektir. Bunun yanı sıra çok karmaşık desenli kıyafetlerden, göz yorucu desenlerden uzak durmak yerinde bir karar olacaktır.
 5. Büyük beden giyen kadınların tercih edecekleri diğer bir kıyafet elbiselerdir. Kot elbiseler günlük kullanım için hem şık hem pratik bir kullanım sağlar. Bunun dışında siyah ya da koyu renk elbiseler şıklığı yakalamanızı sağlar. Elbise seçerken dikkat etmeniz gereken elbisenin kumaşıdır. Streç, vücudunuzu saran kumaşlardan uzak durmanızda fayda var.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

 1. baliketli dedi ki:

  aslında bunlar biraz tuhaf tavsiyeler. bence benim gibi insanların -kendimi balık etli olarak tanımlıyorum- alışveriş tüyolarından ziyade zayıflama tavsiyelerine ihtiyacı var. düşünsenize herkes “nasılsa normal kıyafet var” diyerek kilosuna ve sağlığına diikkat etmeyince nolur? sağlıksız bir topluma doğru yürüyr gideriz. bence zayıflamamız gerek. ben de bunun için bugün spora başladım. gene de yazı için ellerinize sağlık 🙂

 2. Pencere Kızı dedi ki:

  neden tuhaf olsun? içimize kapanacak, evden çıkmayacak değiliz sonuçta. o zaman güzel görünmeye devam edeceğiz. bence yanlış düşünüyosun. sağlığına ve kilona dikkat ederken, giyim önerilerini de dikkate alırsan çok daha güzel olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir