Buzun Bilinmeyen Faydaları

Buzun Bilinmeyen FaydalarıSıcak havalarda özellikle içeceklerin içinde tercih ettiğimiz buzun bunun yanı sıra bilinmeyen pek çok faydası bulunmaktadır. Cilt bakımı başta olmak üzere saçlarda, baş ağrısında ve eklem ağrıları gibi bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bugünkü yazımızda buzun bilinmeyen faydaları nı ele alacağız. Kimyasal tedavilere ve bakımlara yönelmeden önce buzun gücünden  yararlanmanızı tavsiye ederiz.

  1. Her ne kadar tezat gibi gözükse de buzun baş ağrılarını hafifletici bir özelliği bulunmaktadır. Başınız ağrıdığında bir buzdolabı poşetine buz doldurun, poşeti ince bir beze sararak ağrıyan bölge üzerinde bekletin. Buz, hassas sinir uçlarını uyuşturarak ağrının hafiflemesine yardımcı olacaktır.
  2. Buzun bilinmeyen  faydaları ndan biri göğüslere hacim kazandırmasıdır. Buz parçalarıyla göğsünüze yaptığınız masaj göğsünüzün dolgunlaşmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde boynunuza uyguladığınız zaman soğuğun etkisiyle metabolizmanız hızlanacak ve boynunuzun canlanmasını ve toparlanmasını sağlayacaktır.
  3. Pürüzsüz, aydınlık bir cilt, sağlıklı görünmenin ve makyajın güzel görünmesini sağlayan ilk unsurdur. Fondöten kullanmadan önce yüzünüzde gezdireceğiniz buz parçaları, yüzünüzün daha sağlıklı görünmesinin sağlayacak ve makyajın daha uzun süre bozulmadan kalmasına yardımcı olacaktır.
  4. Kaş almak pek çok kadın için oldukça acı vericidir. Özellikle adet dönemlerinde cildiniz iyice hassaslaştığı için kaş almak gibi cilde yapılan müdahaleler daha çok canınızın yanmasına sebep olabilir. Bu nedenle kaşlarınızı alacağınız kısıma buz parçaları sürün ve bekleyin. Uyuşmaya başladığı zaman buzları çekin, kaşlarınızı daha rahat aldığınızı göreceksiniz.
  5. Saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olması da buzun bilinmeyen faydaları  ndan biridir. Saç derinize yapacağınız buz masajı  saç derisinde bulunan damarların büzüşerek saç köklerini canlandırmasını sağlar. Bu da sağlıklı saçların işaretidir.
  6. Yüzünüzde oluşan kızarıklıklar için de buz küpleri kullanabilirsiniz. Aynı şekilde sivilce izlerini rahatlatmak için de kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir