Cildi Bronzlaştıran Yağlar

Işıldayan, pırıl pırıl bir cilt, sağlıklı bir vücudun göstergesidir. Sağlıklı bir cilt de güzelliğin anahtarıdır. Bronz bir cilt ise her kadın için güzellik göstergesidir. Günümüzde yoğun iş hayatı sebebiyle tatil yapmak ve bu süreçte bronzlaşmak oldukça zor. Bu nedenle hızlı bir şekilde bronzlaşmaya yardımcı olacak doğal yağlar kullanmak hem sizin hem de sağlığınız için faydalı olacaktır. Bugünkü yazımızda cildi bronzlaştıran yağlar hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede kozmetik ürünler yerine hem doğal hem uygun fiyatlı ürünlerle bronzlaşabilirsiniz.

Sadece bronzlaşmak için yağ kullanmak çok mantıklı bir tercih olmayacaktır. Güneşin zararlı etkilerine karşı tedbir almak yapmanız gereken ilk adımlardan biridir. Bu sayede kalıcı bir bronzluğa sahip olurken sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaşmak için kullanabileceğiniz pek çok losyon ve krem bulabilirsiniz. Fakat doğal yağlar kullanarak da güzel bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Piyasada kullanılan pek çok bronzlaştırıcı ürün içerisinde en çok tercih edilen yağ Hindistan cevizi yağıdır. Oldukça hafif olan Hindistan cevizi yağını tüm vücutta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca yoğun bir nemlendirme sağlayarak cildinizin kurumasını engeller. Güneşe çıkmadan önce cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Doğal bir Hindistan cevizi yağı kullanmak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz

Kakao Yağı

Kakao yağı bronzlaştırıcı yağlar açısından sıklıkla tercih edilen yağlardan biridir. İçerdiği antioksidan özelliği sayesinde cilt bakım kremlerinde kullanılan kakao yağı, aynı zamanda cildinizin nemlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde bronzluk sağlamasının yanı sıra cildinizin onarılmasına da yardımcı olur.1

Havuç Yağı

Bronzlaştıran Yağlar dan biri olan Havuç Yağı ile hoş bir bronzluk kazanabilirsiniz.

Havuç yağının cilde ve saça oldukça faydalı bir yağdır. Cildinizin nemlenmesine ve korunmasına yardımcı olur.  Ciltteki kırışıklıklara karşı kullanılabilen havuç yağı, aynı zamanda iyi bir bronzlaştırıcı yağdır. Güneş sonrası oluşan acının hafiflemesine yardımcı olur. Fakat aşırı kullanıldığında bronz yerine turuncu bir ten rengine sahip olabilirsiniz. Bu nedenle dikkatli kullanmakta fayda var.

Zeytinyağı

Zeytinyağı bilindiği gibi sağlık açısından en faydalı yağlardan biridir. Eski zamanlardan beri kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılır. Saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan yağ bronzlaştıran yağlar arasında da ilk sıralarda yer alır. Zeytinyağı cilde bronzluk vermesinin yanı sıra cildinizi de besleyerek sağlıklı bir tene sahip olmanızı sağlar. Güneşte kullanıldığında biraz ağır bir kokuya sahip olabilir. Bu nedenle kullanırken dikkatli kullanmakta fayda var.

Susam Yağı

Cildi bronzlaştıran yağlar dan biri olarak da susam yağını tercih edebilirsiniz.  Susam yağı cildi nemlendiren bu sayede kırışık görünümün azalmasına yardımcı olan bir yağdır. Özellikle kuru ciltlerde görülen pul pul dökülme problemlerinin azalmasına yardımcı olur. Susam yağının temizleyici etkisi olduğundan dolayı gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur.

Kayısı Yağı

Kayısı çekirdeği yağı olarak karşımıza çıkan kayısı yağı antioksidan açısından oldukça zengin bir yağdır. Aynı zamanda A, C ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Bu vitaminler sayesinde cildinize esneklik kazandırır hem de cildinizin onarımına yardımcı olur. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra bronzlaşmak için kullanıldığında cilde hafif renk vererek güzel bir bronzluk sağlar.

Buğday Tohumu Yağı

Bronzlaştıran yağlar dan bir diğeri buğday tohumu yağıdır.  A, B, D ve E vitamini açısından zengin bir yağdır. Özellikle B6 ve folik asit açısından zengin olan yağ cilt için çok faydalıdır. Hızlı emilimi sayesinde cildinizi güzelleşmesine yardımcı olur. Tıpkı kayısı çekirdeği yağı gibi, kullanıldığında cilde hoş bir bronzluk verir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir