Cilt Tonuna Göre Kırmızı Ruj

Cilt Tonuna Göre Kırmızı RujKadınların dayanamadığı şeylerin başında gelir kırmızı ruj. Her güzel gibi kırmızı rujun da bir kusuru var. Doğru kullanılmazsa güzel olacağım derken tam tersi bir durumla karşı karşıya bırakabilir sizi. Bugünkü yazımızda cilt tonuna göre kırmızı ruj seçmekten bahsedeceğiz. Başkasına kırmızı ruju çok yakıştırıp kendinize bir türlü yakıştıramıyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.

Kırmızı ruj seçerken dudak yapısı da oldukça önemlidir. Dudaklarınızın ince olduğunu düşünüyorsanız, derin kırmızılardan uzak durmanızda fayda var. Derin kırmızılar dudağı olduğundan ince göstereceği için istediğiniz görünümü size sağlamayacaktır.

Cilt tonuna göre kırmızı ruj seçerken uygulamanız gereken şeylerden biri denemekten vazgeçmemek olacaktır. Cilt tonu renk belirleme de önemli etken olsa da istisnalar kaideleri bozmaz sözünü unutmayıp, beğendiğiniz renkleri muhakkak deneyin.

Beyaz Tenliler için Kırmızı Ruj

Beyaz Tenliler için Kırmızı Ruj

Beyaz Tenliler için Kırmızı Ruj

Beyaz tenliler kırmızı ruj konusunda en şanslı gruptur. Yoğun kırmızıları ve hatta bordo tonlarını çok rahat taşırlar. Kırmızının en güçlü tonları olan bu renkler özellikle açık tenli ve koyu renk saçlı kadınlar için biçilmiş kaftan. Beyaz tenliyseniz ve makyajınızda koyo kırmızı ruj tercih edecekseniz, ince bir eyeliner ve bol maskrayla birlikte zarif bir makyaj yapabilirsiniz. Bu arada solgun görünmemek adına pembe bir allık kullanabilirsiniz.

 

Esmer Tenliler için Kırmızı Ruj

Esmer Tenliler için Kırmızı Ruj

Esmer Tenliler için Kırmızı Ruj

Esmer tenliler için cilt tonuna göre kırmızı ruj seçimi mercanlardan yana olmalıdır. Oldukça dikkat çekici bir renk olan  mercan rengi kırmızı rujla tüm dikkatleri üzerinize çekmeniz olası. Ten renginiz ne kadar koyuysa seçeceğiniz mercan tonu o kadar iddialı olmalıdır. Mercan renkler, esmer tenliler için cildinize ışıltı katar, sağlıklı ve aydınlık bir görüntü verir. Mercan rujlar kullanıldığında bronz ya da kayısı tonlarında allık kullanabilirsiniz.

 

Bronz Tenliler için Kırmızı Ruj

Bronz Tenliler için Kırmızı Ruj

Bronz Tenliler için Kırmızı Ruj

Bronzlaşmış tenler için uygun kırmızı tonu ahududu kırmızısıdır. Hem soğuk hem de sıcak nüanslar bulunduran renk bronz teninizle mükemmel uyum yakalayacaktır. Seçeceğiniz ruj yüzünüze renk vereceği gibi dişlerinizi de daha beyaz gösterecektir.

 

 

Pembe Alt tonllu Tenler için Kırmızı Ruj

Pembe Alt tonllu Tenler için Kırmızı Ruj

Pembe Alttonlu Tenliler için Kırmızı Ruj

Pembe alttonlu cilde sahip olan kadınlar kırmızının soğuk tonlarından olan bordo renkleri tercih edebilirler. Fakat bordonun çok koyu tonlarını tercih etmemekte fayda var, çünkü bu tonlar sizi solgun gösterecektir. Bordo tonlarında rujun taşmaması için dudak kalemi kullanmanız, daha rahat etmeniz açısından önemlidir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir