Diyet Yapmadan Kilo Verme Yolları

Diyet Yapmadan Kilo Verme YollarıHer pazartesi sıkı diyetlere giriyor ve salı olmasa da çarşamba günü kendinizi açlıktan kıvranır halde buluyorsanız bugünkü yazımız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Hayatınızda yapacağınız küçük değişiklikler ve yanlış alışkanlıklarınızı düzelterek kilo vermek oldukça kolay olacaktır.

  • Diyet yapmadan kilo verme yolları ndan ilki, kendinizi zihnen hazırlamanızdır. Kilo  vermeyi gözünüzde ne kadar büyütürseniz o kadar zorlaşacaktır.
  • Egzersiz kilo vermek için önemlidir, fakat egzersiz yapmayı sevmiyorsanız ya da vakit yaratamıyorsanız gün içinde olabildiğince hareketli olmaya çalışın. Örneğin masa başı çalışıyorsanız bir kaç saatte bir kalkıp 10 15 dakikalık yürüyüşler yapın. Bunun yanı sıra sabah kalktığınızda yapacağınız bir kaç gerinme hareketi, hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de güne daha dinç başlamanızı sağlayacaktır.
  • Sabah kalktığınızda 1 2 bardak ılık su içmek hem metabolizmanızı hızlandıracaktır. Ayrıca yemeklerden 15 dakika önce içeceğiniz 1 bardak su size tokluk hissi verecektir. Gün içinde de 2.5 litre su içmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Bitter çikolata diyet yapmadan kilo verme yolları ndan biridir. Çikolatadan vazgeçemiyorsanız özellikle bitter çikolatayı tercih etmelisiniz.
  • Eğer çorba tüketmiyorsanız öğünlerinize çorbaları eklemeniz sizin daha rahat kilo vermenizi sağlar. Hazır çorba yerine kendi yapacağınız çorbalar yüksek lif oranları sayesinde hem tok tutacak hem de oldukça besleyici olacaktır.
  • Diyet yapmadan kilo verme yolları ndan biri de uyku düzeninizi oturtmaktır. Günlük olarak 7 saatten az ya da 9 saatten fazla uyumak bünyeyi yoruyor. Yatağa yattığınızda uyumakta güçlük çekiyorsanız uyumadan önce yapacağınız bir kaç hareket daha rahat uyumanızı sağlayacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir