Dizüstü Çizme Kombinleri

Dizüstü Çizme KombinleriGeçen sezon öne çıkan dizüstü çizmeler bu sene de yerini koruyor. Özellikle soğuk günlerin hem sıcaklık hem görünüş açısından gözdesi olan bu trend, size şık bir asilik sunuyor. Peki dizüstü çizmeler nasıl giyilir, nasıl kombinlenir, alırken nelere dikkat edilir? Tüm bunların cevabı bugünkü yazımız olan dizüstü çizme kombinlerinde bulabilirsiniz.

Feminenliği ön plana çıkaran dizüstü çizmeleri alırken tıpkı ayakkabılar gibi ayak rahatlığına çok önem vermelisiniz. Bununla birlikte ayak bileğinizi iyi kavrayıp kavramadığına dikkat etmelisiniz. Bileğinizi iyi kavramıyorsa ya da çok sıkıyorsa giyerken muhtemelen çok rahatsız olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise çizme diz kapağınızı kapatacağı için rahat adım atıp atamadığınızdır. Dizüstü çizmeleri alırken mutlaka deneyin.

Dizüstü Çizme ve Elbise Kombinleri

Dizüstü Çizme ve Elbise Kombinleri

Dizüstü çizmeler özellikle uzun bacaklı ve zayıf kadınlara yakıştığı bilinen bir gerçek. Geometrik kesimli üstlerle birlikte kombinlenebilen dizüstü çizmeler, bu sezonun modası olan gömlek elbiselerle de şık bir kombin sağlar. Kıyafet rengi yoğunluğunuza göre siyah, kahverengi, taba ve krem renkleri çizmenizde tercih edebilirsiniz.

Dizüstü çizme kombinlerinde etek ve elbiseler ön plana çıkıyor. Burada etek ve elbiselerin boyu da oldukça önemli. Yanlış boyda etek tercihi size şık bir görünümden  çok demode bir görünüm verecektir. Aynı şekilde etek boyu kadar kesimin ve modelin de etkisi büyük. Asi bir şıklık yakalamak için pileli, bol ve orta boy bir etekle dizüstü çizmeyi kombinleyebilirsiniz. Diz boyunda giyebileceğiniz çoraplar da kombininize yardımcı olacaktır. Şık bir görünüm için kalem etek ve dizüstü çizme kombini yerinde bir tercih olacaktır.

Dizüstü Çizme ve Etek Kombinleri

Dizüstü Çizme ve Etek Kombinleri

Dizüstü çizme kombinlerinde etek ve elbisenin yanında pantolon ve taytlarla da güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Özellikle skinny jeanler ve taytlarla çok yakışan dizüstü çizmeler şık ve spor bir görünüm için idealdir. Şık görünümü desteklemek için uzun salaş hırkalar ya da kısa ceketler uygun olacaktır. Taytlar ve dizüstü çizmeyi deri ceketlerle kombinlemek şıklığınıza şıklık katacaktır. Bu şekilde hem sportif, hem şık hem de rahat ve feminen bir kombin yaratmış olursunuz.

Dizüstü Çizme ve Pantolon Kombinleri

Dizüstü Çizme ve Pantolon Kombinleri

Dizüstü çizme kullanacağınız zaman uzun montlar şıklığınızı engelleyecektir. Kısa montlar da aynı şekilde orantısız bir görünüme neden olabilir. Bunu engellemek için mont seçimi yaparken çok dikkatli olmanızda fayda var. Dizüstü çizme kombinlerini ofis şıklığıyla birleştirmek için klasik kesimli montları kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir