Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Değiştirilir?

dogal-yontemlerle-sac-rengini-degistirmeSaç rengini değiştirmek için kullanılan hazır boyaların çoğunun saça uzun vadede zarar verdiği ve saçlarda dökülmeye neden olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle saç rengini değiştirmek için doğal yöntemlerin kullanımı oldukça yaygınlaştı. Bazı bitkilerin ya da sebzelerin kabuklarını kullanarak saçlarınızın rengini değiştirmek, parlak renkli saçlara sahip olmak elinizde. Bu yazımızda, Hatun Güncesi ekibi olarak doğal yollarla saç rengini değiştirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sarı saçlar için;

Sarı saçlara sahip olmak için, saç rengini açmak için papatya kullanımı çok eskiden beri bilinen, yaygın bir yöntem. Bugünkü vereceğimiz tarif için kullanacağınız papatya ve nergisle saçlarınız daha parlak ve daha sarı görünecektir.

2 su bardağı sıcak suya kurutulmuş nergis ve papatya çiçeklerini ekleyin ve yarım saat kadar demlenmeye bırakın. Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızı bu karışımla ıslatın ve havlu sararak bekleyin. Her yıkamadan sonra bu karışımı kullanabilirsiniz. Karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kızıl saçlar için;

Saçlarınız doğal kızılsa doğal saç açma yöntemleriyle saçlarınızı parlatabilirsiniz(Doğal saç açma yöntemlerine daha sonra değineceğiz.). Fakat boyalı kızıl saçlara sahipseniz ve saç renginizi canlandırmak istiyorsanız aşağıdaki tarifimiz size göre.

15-20 adet kestanenin kabuğunu 1 su bardağı suyla kaynatın. Süzmeden kaynattığınız kabın içinde soğumaya bırakın. Tamamen soğuduktan sonra süzün. Karışımı spreyli bir kaba koyup saçlarınıza karışımı yayın. 1 2 saat saçınızda bekletip daha sonra saçınızı yıkayın. Haftada bir uygulayın.

Siyah saçlar için;

Siyah saç için en iyi doğal boya siyah çaydır. 1 avuç siyah çayı yarım saat demleyin. Çayı süzüp kalan karışımı saçlarınıza uygulayın. Bu karışımı her gün kullandığınız durumda saçlarınız doğal yoldan koyu renge kavuşacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir