Doğal Yüz Maskeleri

Doğal Yüz MaskeleriMevsim değişikliklerinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan cildimiz farklı mevsimlerde farklı şeylere ihtiyaç duyar. Özellikle rüzgarlı havaların ve değişen hava sıcaklıklarının etkisiyle geçiş mevsimlerinde cildimizin en çok ihtiyaç duyduğu şey nemdir. Nem eksikliği vücudumuzla birlikte en çok yüzümüzü etkiler. Yüzümüzdeki nem eksikliği kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Bugünkü yazımızda doğal yüz maskeleri tarifleri vereceğiz. Cildinize uygun maskeyi seçerek yüzünüze uygulayabilir, mevsim geçişlerine karşı yüzünüzü dış etkilerden koruyabilirsiniz.

Yüz için Nemlendirici Maske

Bu maske için mutfağınızda her zaman bulunabilecek malzemeler olan süt ve yumurta gerekli. 1 yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı sütü bir kapta karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Yüzünüze ince bir bez kapatarak 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yağlı Ciltliler için Nemlendirici Yüz Maskesi

Yağlı cilde sahip olanların en çok düştükleri hata yüzlerini nemlendirmemeleridir. Sivilce oluşumuna neden olacağı düşüncesiyle uygulanmayan maskeler, nemlendiriciler ciltte daha erken yaşta kırışıklıkların oluşumuna neden olmaktadır. Doğal yüz maskeleri nden biri yağlı ciltler için uygulayabileceğiniz maskedir. Maske için gerekli malzemeler: Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı limon ve 1 1,5 yemek kaşığı süt. Tüm bu malzemeleri küçük bir kapta karıştırarak yüzünüze (isterseniz boynunuza) uygulayın. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra nemli bir bez ya da ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

Canlandırıcı Maske

Cildinizdeki ışıltıyı yeniden yakalamak ve yüzünüze daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için hazırlayabileceğiniz maske için gerekli malzemeler 1 elma ve 2 yemek kaşığı bal. Elmayı rendeleyin ve cam bir kabın içinde balla karıştırın. Oluşan karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Cildinizdeki farkı ilk kullanmadan itibaren göreceksiniz.

Yüz Beyazlatan Maske

Cildinizin daha beyaz olmasını ve lekelerden arınmasını istiyorsanız doğal yüz maskeleri nden beyazlatıcı maskeyi deneyebilirsiniz. Bu maske için gerekli malzemeler: 1 yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu.

Tüm malzemeleri derince bir kasede köpürene kadar karıştırın. Yüzünü temizledikten sonra bu maskeyi fırça ya da parmaklardan yardım alarak yüzünüze uygulayın. 20 30 dakika arasında bekletip ılık suyla yüzünüzü durulayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske ile kısa sürede yüzünüzün daha aydınlık olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir