Dövme Silme Kremi

Dövme Silme Kremi

Dövme Silme Kremi İşe Yarar mı?

Dövme yaptıran kişiler, bazı durumlarda dövmelerini çıkarmak isteyebilirler. Bu gibi durumlarda başvurulan bir yöntem olan dövme silme kremi nden bahsetmeye çalışacağız bu yazımızda. Dövme çıkarma kremleri ne kadar etkili, dövme çıkarma kremlerini nasıl kullanmalısınız ve dövme çıkarma kremlerinin yol açtığı kalıcı hasarlar var mıdır gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabileceksiniz. Öncelikle ilk sorumuzdan başlayalım…

Dövme Silme Kremi Etkili midir?

Dövme çıkarma kremleri, dövmelerinden artık rahatsız olan kimselerin başvurdukları bir dövme çıkarma yoludur. Ancak ne kadar faydalıdır? Dövme çıkarma kremini kullanırsanız kesin olarak dövmelerden ve izlerinden kurtulabilir misiniz? Dövme silme kremlerinin geneli, dövme uygulanırken deri altına enjekte edilen büyük moleküllü boyaların parçalanmasını sağlamak üzere çalışır. Böylelikle vücudun büyük moleküllerle savaşması sağlanır.

Ancak insanların bu tip ihtiyaçlarını gören bazı “simsarlar” insanların umutlarıyla oynayarak, işe yaramayan kremleri satabiliyorlar. Bu tip kişilere kanmamak adına dövme çıkarıcı kremleri eczane gibi devlet denetimlerine tabi yerlerden satın almanız tavsiyemizdir. Öte yandan bazı büyük ölçekli dövmelerde, çıkarma işleminin kremlerle yapılamayacağını ve bir estetik müdahale gerekebileceğini bilmelisiniz.

Dövme Çıkarma Kremlerini Nasıl Kullanmalısınız?

Dövme silme kremi ni, mümkünse bir estetik uzmanı tarafından tavsiye edilmesi ve estetik uzmanının kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Zira oluşabilecek endikasyon ve komplikasyonlara karşı tedbir alınması gerekebilir. Bu nedenle bilinmedik kişilerden ya da yerlerden dövme çıkarıcı kremleri satın almamalısınız ve doktor tavsiyesi dışında kullanılmamalıdır.

Dövme silme kremi nin bilindiği kadarıyla kalıcı bir hasarları yok. Ancak bazı dövme silme kremleri, geçici olarak derinizin kabarmasına ve kızarmasına yol açabilmektedir. Ayrıca bu sayfada paylaşılan bilgiler, internette kullanıcıların paylaştıkları deneyim ve gözlemlere göre derlenmiş bilgilerdir. Dövme çıkarıcı kremler hakkında bir estetik uzmanının görüşünü almanız kesinlikle tavsiye edilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir