Dudak Balmının Farklı Kullanım Alanları

Dudak Balmlarının Farklı Kullanım Alanları

Dudak Balmlarının Farklı Kullanım Alanları

Pürüzsüz dudaklar makyajı en iyi gösteren ayrıntılardan biridir. Sürdüğünüz rujun dudağınızla bütünleşmesi ve ruju taşıyabilmesi için dudaklarınızın neme ihtiyacı var. Dudaklarınızın ihtiyacı olan nemi sağlayan dudak balmları aynı zamanda dudaklarınızı da koruyarak kurumanın, çatlamanın önüne geçer. Tüm bunların yanında dudak balmları farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz. Bugünkü yazımızda dudak balmının farklı kullanım alanları ndan bahsedeceğiz. Bu sayede elinizde fazla bulunan ya da kullanmak istemediğiniz dudak balmlarını tüketebilirsiniz.

  • Dudak balmını kullanmanın en iyi yollarından biri tırnak kütiküllerini yumuşatma amacıyla kullanımıdır. Ellerin bakımlı görünmesini sağlayan manikürü evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeylerden biri dudak balmı. Manikürünüzün daha uzun süreli olması için tırnak etlerine sürün ve masajla yedirin. Dudak balmı sayesinde tırnak etleriniz yumuşayacak manikürünüzü kolayca tamamlayabileceksiniz.
  •  Dudak balmının farklı kullanım alanları ndan biri nemlendirici olarak kullanılabilir olmasıdır. Hali hazırda dudaklar için çok iyi bir nemlendirici olan dudak balmları aynı etkiyi dirsekler, diz kapakları ve hatta ellerinizi nemlendirmekte de gösteriyor. Aşırı kuru olduğundan şikayetçi olduğunuz bölgelerde kullanarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
  • Nemlendirici demişken topukları da unutmayalım. Özellikle kış günlerinde kuruyan, sertleşen ve çatlayan ayaklar ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Yumuşacık ayaklara kavuşmak için akşamdan ayaklarınıza dudak balmı sürün, çorabınızı giyin ve uyuyun.
  • Yüzünüzün neme ihtiyacı varsa dudak balmınız oldukça işe yarayacak. Gece yatmadan önce tüm yüzünüze balm uygulayıp yatın. Özellikle kış geceleri için cildinize oldukça faydalı olacaktır. Yine de çok yağlı bir cilde sahipseniz temkinli kullanmanızda fayda var.
  • Misafirliğe gittiniz ve orada kalmanız gerekti. Yanınızda göz makyajı temizleyiciniz yok, dudak balmı var. Pamuğa bir parça balm alıp, gözlerinizde bekletin. Dairesel hareketler yaparak makyajınızı temizleyebilirsiniz. Özellikle suya dayanıklı göz makyajı tercih ettiyseniz dudak balmıyla birlikte zorlanmadan çıkarabilirsiniz.
  • Dudak balmının farklı kullanım alanlarından bir diğeri toz allığın, krem allık gibi kullanılmasına izin vermesidir. Krem allık elde etmek için toz allık ve dudak balmını karıştırıp yanaklarınıza uygulayın. Bu sayede krem allığınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir