Dudak Dolgunlaştırma Estetiği

Dudak Dolgunlaştırma Ameliyatı

Dudaklar, yüz güzelliğini tamamlayan etkenlerdendir. Dudaklarınızın sadece şekilli olması değil yüzünüzle bir uyum içerisinde olması da son derece etkilidir. Dudak şekli modaya göre değişiklik gösterse de dolgun dudaklar her dönem için sağlık ve gençlik sembolü olmuştur. Özellikle son dönemlerde Kylie Jenner etkisiyle dolgun dudaklar ya da dudak kalemiyle dolgun şekil verilmiş dudakları oldukça sık görüyoruz. Dudaklarınızın görüntüsünü değiştirmek istiyorsanız pek çok farklı yöntem deneyebilirsiniz. Bugün bu yöntemlerden biri olan dudak dolgunlaştırma estetiği hakkında bilgi vereceğiz. Siz de deneyimlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşarak diğer okuyucularımıza bilgi verebilirsiniz.

Dudaklar yüz estetiğinde büyük önem taşımaktadır. Bildiğiniz gibi kalın dudaklar gençliği simgeler. Buna rağmen bazı kişilerin dudakları genetik bir etkene bağlı olarak belirsiz ve incedir. Bazı durumlarda ise yaş almaya bağlı olarak dokular erir ve incelir ve kırışır böylece dolgunluğunu kaybeder. Bunun nedeni ise yaşa bağlı olarak yüzdeki deri, kas ve yağ miktarının azalmasıdır.

Dudak dolgusu daha dolgun dudaklara sahip olmanıza yardımcı olan bir  estetik ameliyattır. Dudak dolgunlaştırma estetiği dudak dolgunlaştırmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Bu sayede genç yüz ifadesi adı verilen sarkmamış dudaklara, güldüğünüz zaman üst dişlerinizin daha çok görünmesine ve alt dişlerinizin görünmemesi haline kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Bu yöntemle hem dudaklarınızı dolgunlaştırıp genç bir görünüme kavuşurken aynı zamanda dudak çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıkların da giderilmesine yardımcı olur.

Dolgun Dudak Modelleri

Dolgunlaştırma ameliyatlarında öncelikle dudağınızın yapısı ve yüzünüzün şekli önemli olsa da isteğiniz de büyük ölçüde önemlidir. Dudak modellerinde eros, venüs, afrodit gibi farklı şekillerde dudak modelleri mevcuttur. Güvendiğiniz bir doktorla hangi modelin sizin için uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Dudak estetiği konusunda iyi bir sonuç almak istiyorsanız, iyi bir estetik cerrah araştırmalı ve içinize tamamen sindiğinden emin olmalısınız.

Dudak Dolgunlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dudak kalınlaştırma ameliyatında amaçlanan dudak kalınlaştırmak, dudak çizgisini daha belirgin hale getirmek, dudak etrafındaki kırışıklıkları azaltmak ve ince dudağı daha dolgun hale getirmektir. Yapılacak olan uygulamanın yüzünüzle uyum içinde olması aynı zamanda doğal olması da oldukça önemlidir. Dudak kalınlaştırma ameliyatlarında yıllardır kullanılmakta olan sıvı silikon ve silikon yağı hastalarda çeşitli komplikasyonlara sebep olduğu için günümüzde kullanılmamaktadır.

  • Ameliyatta kullanılacak dolgu malzemesine göre yapılacak işlem kalıcı ya da geçici olacaktır.  Hyalüronik asit genç yaşlarda vücut tarafından salgılanarak dudağın daha dolgun ve nemli kalmasına yardımcı olur. Dolgu ameliyatlarında kullanılan dermal dolgu maddeleri de Bu asitin etkilerine benzer etkiler göstererek dudağın dolgunluğunu artırır, bu sayede ağız etrafındaki kırışıklıkların azalması da sağlanmış olur.
  • Artecoll dudakların şişmesini sağlayan sentetik bir maddedir. Sentetik olduğundan dolayı vücudunuzun reaksiyon gösterme ihtimali yüksek olsa da iyi bir cerrah eşliğinde başarılı bir operasyon geçirdiğinizde sonuçlar daha kalıcı olacaktır.
  • Eğer kalıcı olup olmayacağına karar veremiyorsanız geçici  bir uygulama deneyebilirsiniz. Otolejen uygulaması böyle durumlarda tercih edilir. Bu uygulama vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan kolajenin dudağınıza enjekte edilmesidir. Kendi gövdenizden ya da kalçanızdan alınan yağ dudaklarınıza enjekte edilebilir. Alerjik reaksiyon riski yoktur. Sonuçların kalıcı olma ihtimali vardır. Bu yağlar enjekte edilmek yerine cerrahi müdahale olarak da yapılabilir. Fakat kilo almanız durumunda yağ hücreleri büyüyeceği için dudağınız da büyüyebilir. Enfeksiyon riski bulunmamakla birlikte kalıcı bir çözüm sunmaz.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları

Dudak kalınlaştırmada fiyatlar istediğiniz şekil, hastanın yaşı gibi çeşitli değişkenlere bağlıdır.  Bu nedenle her hastaya göre farklı bir fiyatlandırma yapılabilir. Dudak dolgunlaştırma ameliyatı fiyatı konusundaki en kesin bilgiyi bir estetik cerrahtan alabilirsiniz. Çevrenizde bu tarz işlem yaptıran tanıdıklarınızdan doktor tavsiyesi alabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz hastanelerdeki estetik cerrahlarını araştırıp onları arayarak fiyat konusunda bilgi alabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir