Duvar Kağıdı Seçme Yolları

3 Boyutlu Duvar Kağıdı

3 Boyutlu Duvar Kağıdı

Kıyafetler ya da saç ve makyaj gibi dekorasyonun da bir modası vardır. Artık ev dekorasyonunda da sade duvarların yerini rengarenk duvar kağıtları almış durumda. Rengarenk dediğimize bakmayın, herkesin zevkine göre sade, renkli ya da desenli duvar kağıtlarından birini seçmeniz mümkün. Duvar kağıtları sayesinde eşyalarınız tam bir uyum içinde görünecektir. Bu yazımızda duvar kağıdı seçme yolları nı anlatacağız. Duvarlarınızı boyamak yerine duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
Eğer evinize duvar kağıdı kağıdı kaplamaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk şey duvarlarınızı uygun hale getirmek olacaktır. Pürüzlü yüzeylere duvar kağıdı kaplamak hoş bir görüntü olmayacağı için öncelikle duvarlarınızın törpülenmesi ve duvar kağıdına uygun hale getirilmesi gerekir. Bu işlemi hallettikten sonra bütçenize ve istediğiniz özelliğe göre (silinebilir, kabartmalı, elyaf tabanlı…) duvar kağıdı seçimi yapmalısınız.

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

Duvar kağıdı seçme yolları ndan ilki odanızın aldığı ışık miktarını iyi gözlemlemenizdir. Odanız daha karanlıksa açık renkli duvar kağıtlarıyla daha aydınlık bir odaya sahip olabilirsiniz. Havadar bir odaya sahipseniz açık ya da koyu fark etmez istediğiniz duvar kağıdını seçebilirsiniz.

Eğer eşyalarınız ve aksesuarlarınız sade ve siz daha canlı bir oda istiyorsanız gösterişli duvar kağıtlarını tercih etmeniz daha yerinde olacaktır. Aynı şekilde daha sade duvar kağıtları gösterişli mobilyalarınız için uygundur.

Evinizde samimi bir hava hakim olsun istiyorsanız çiçekli duvar kağıtları tam size göre. Çiçekli duvar kağıtlarının eşyalarınızla uyumu daha kolay olur ve çiçekli halılarla aydınlık bir odaya sahip olabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçme yolları ndan bir diğeri odanın büyüklüğüdür. İri desenli duvar kağıtları ya da 3 boyutlu duvar kağıtları eğer odanız küçükse odanızı dağınık gösterebilir. Küçük odalar için daha sade desenli duvar kağıtları seçmelisiniz.

Bunların yanı sıra baskın bir renk üzerine desenli olan duvar kağıtlarını seçmek, dekorasyon açısından işinizi çok kolaylaştıracak. Baskın renkli duvar kağıdının tonlarıyla uyumlu eşyalar alabilir ve son derece şık bir odaya sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir