Düzenli Çalışma Masası için Öneriler

Düzenli Çalışma Masası için Önerilerİster öğrenci olun, ister çalışan bir kişi. Çalışma alanınız büyük ölçüde çalışma masaları olacaktır. Yaptığınız çalışmadan verim alabilmeniz ise odanızın düzenli olmasına dayanır. Tüm dikkatinizi işe verebilmeniz ve yaratıcı çalışmalar ortaya koyabilmeniz için odanız kadar çalışma masasının derli toplu olması da çok önemlidir. Bugünkü yazımızda düzenli çalışma masası için öneriler vereceğiz. Siz de bu öneriler sayesinde çalışma masanızı düzenleyip, çalışma veriminizi artırabilirsiniz.

Gereksiz Eşyalardan Kurtulun

Herhangi bir yeri düzenlemek için atılacak ilk adım, işinize yaramayacak şeylerden kurtulmaktır. Bir daha hiç kullanmayacaksanız atabilir, kullanılabilir durumdaysa ihtiyacı olanlara verebilir ya da daha sonra kullanırım diyorsanız başka bir yere kaldırabilirsiniz.

Gün içinde yapacağınız şeyleri belirleyerek, o işler için gerekli olanları masanızda tutup, diğerlerini ise çekmecelere kaldırarak masanızda duran gereksiz kalabalığı önleyebilirsiniz.

Mantar Pano ve Post-it Kullanın

Masada duran kağıtlara not almak yerine duvara asacağınız küçük bir mantar pano, notlarınızın dağınıklığını ortadan kaldırabilir. Günlük programınızı belirleyerek notlarınızı panoya asabilir, bu sayede yaptığınız işteki gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra acil yapmanız gereken işleri post-it ler yardımıyla bilgisayarınıza yapıştırabilir, yapmanız gereken işleri göz önünde bulundurarak halledebilirsiniz.

Masanızda Bitki Bulundurun

Eğer bitki bakımıyla uğraşmayı seviyorsanız çalışma masanızda küçük bir bitki bulundurabilirsiniz. Düzenli çalışma masası için önerilerden bir diğeri olan bitkiler, çalışma alanınıza ferahlık katacaktır. Dikkatinizin dağıldığı anda masanızdaki hoş bir çiçekle ilgilenmek hem stresinizi azaltmaya yardımcı olacak hem de dikkatinizi toplamanızı sağlayacaktır.

Kalemlik, Dosyalık ve Çöp Kutusu Kullanın

Masanızdaki fazlalıklardan kurtulmak için kalemlik, dosyalık gibi araçlar kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Masa üzerinde duran kalemler gözünüzü yoracak ve masanızı olduğundan kalabalık gösterecektir. Kalemlik kullanarak bu kalabalık görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Aynı şekilde masanızın etrafı farklı farklı kağıtlarla doluysa bir dosyalık yardımıyla kağıtların düzene girmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem aradığınızı daha kolay bulacak hem de düzenli bir masaya sahip olacaksınız.

Çöplerin ve işi bitmiş eşyaların masanın üzerinde ya da etrafta kalabalık yapmasını engellemek için ufak bir çöp kovası edinmek düzenli çalışma masası için öneriler den biridir. Masanızın yanına koyacağınız bir çöp kutusuyla düzeninizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir