Düzleştirici Kullanma İpuçları

Düzleştirici Kullanma İpuçlarıGüzel ve bakımlı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Fakat maalesef ki hepimiz mükemmel düzlükteki saçlara ya da mükemmel buklelere sahip değiliz. Bu saç şekillerine ulaşmak için saçlarımız çeşitli şekillendirme işlemlerinden geçmesi gerekir. Bu işlemlerden bir tanesi düzleştirme işlemidir. Bugünkü yazımızda düzleştirici kullanma ipuçları hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede saçlarınızı yıpratmadan rahatlıkla düzleştirebilir, böylece istediğiniz şekilli ve düz saçlara kavuşabilirsiniz.

  • Düzleştirici kullanmadan önce verebileceğimiz ilk tavsiye, saç yapınıza ve şeklinize uygun saç modeli kullanmaktır. Kıvırcık saçlara sahipseniz ve sürekli düzleştirerek kullanıyorsanız saçlarınız kısa sürede yıpranacaktır. Bu nedenle saç yapınıza uygun şekillendirici kullanmanız daha güzel saçlara kavuşmanız açısından önemlidir.
  • Saçlarınızı elektrikli bir cihazla şekillendirmeden önce saçınıza ısıya karşı koruyucu bir saç kremi kullanmanız saçlarınızın yanmasını ve yıpranmasını engelleyecektir.
  • Saç  ve kağıt aynı derecede (232 derece) yanar. Bu sebepten dolayı saçınızı şekillendirebileceğiniz en uygun sıcaklık 185 derecedir. Eğer daha düşük derecede de iyi bir şekil elde edebiliyorsanız onu tercih edin. Sıcaklık ne kadar düşük olursa saçınız için o kadar faydalı. Aksi takdirde yanmış saçlarla baş etmek zorunda kalırsınız.
  • Düzleştirici seçerken saçınızın uzunluğuna, sıklığına göre düzleştirici ebatını seçmeniz iyi olacaktır. Saçlarınız uzayıp sıklaştıkça zamandan kazanmak adına, seçeceğiniz düzleşticinin ebatının büyük olması daha iyidir.
  • Düzleştiricinin yapısı da düzleştirici kullanma ipuçları arasındadır. Seramik, titanyum, turmalin saçınıza zarar vermeyecek yapıdadır. Seramik düzleştiricinin ısıyı eşit iletmesini sağlar, bu sayede saçlarınız yanmaz, kırılmaz. Titanyum da ise ısıyı seramiğe göre daha hızlı transfer etse de uzun süre saçta tutulduğu saçınıza zarar verebilir. Turmalin saçı düzleştirirken parlaklık da verir. Aynı zamanda saçta elektriklenme yapmaz.
  • Saçlarınızı düzleştirirken hacim kaybettiğinden şikayetçiyseniz saçlarınızı yukarı doğru düzleştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer çok kıvırcık ya da çok sık saçlarınız varsa gruplara ayırmak işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda düz bir tarakla tutamları önce tarayıp sonra düzleştirmek saçınıza daha az hasar verecektir.
  • Düzleştirici kullanma ipuçlarından bir diğeri  düzleştiriciyi farklı şekillerde kullanmaktır. Örnek vermek gerekirse ince yapılı bir düzleştiriciye sahipseniz, saçınızı düzleştiriciye sararak dalgalı saçlara, maşaya gerek kalmadan, sahip olabilirsiniz. Saçınızı daha dalgalı/ kıvırcık yapmak için saçlarınızı gruplara ayırıp örün. Daha sonra ördüğünüz tutamları düzleştirin. Böylece kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir