En İyi Saç Bakım Yağları

En İyi Saç Bakım YağlarıSaçlarımız tıpkı vücudumuz gibi olumsuz çevre koşullarından çok çabuk etkilenirler. Bu da saçlarımızın daha sağlıksız, daha cansız daha mat ve daha kırılgan olmasına yol açar. Sağlıklı ve parlayan saçlar için pek çok bakım kremi olsa da saç bakımında ilk olarak doğanın mucizelerinden faydalanmak daha yerinde olacaktır. Bugünkü yazımızda en iyi saç bakım yağları nı bulacaksınız. Her biri farklı bir etki yaratacak olan bakım yağlarını kullanarak daha sağlıklı, parlak ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

1- Zeytinyağı

Hepinizin bildiği gibi zeytinyağı saç bakımı konusunda oldukça etkili bir yağ. Pek çok bitkisel saç bakım maskesinin içinde yer alan zeytinyağı saçınızın güçlü ve parlak olmasında oldukça etkili. Bunların yanı sıra saçlarınız kuruysa nemlendirici etkisi sayesinde daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. Kepek sorununa iyi gelen zeytinyağı aynı zamanda saçınızın daha hızlı uzamasına da yardımcı olacak bir bakım yağıdır.

2- Badem Yağı

Zeytinyağıyla birlikte en çok tercih edilen saç bakım yağlarından biri badem yağıdır. Saçı besleyerek saç için gerekli olan E vitamini ve magnezyumu sağlar. Saçınızın daha sağlıklı bir şekilde uzaması ve parlak görünmesi için badem yağını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda  saçınızda fön, maşa, saç boyası gibi etkilerden dolayı oluşan yıpranmalara karşı badem yağı onarıcı rolü üstlenmektedir.

3- Hindistan Cevizi Yağı

En iyi saç bakım yağları nda ilk 3 e giren Hindistan cevizi yağı, öncelikli olarak saç kuruluğundan şikayetçi olanların denemesi gereken bir yağdır. Tüm vücut için etkili bir yağ olan Hindistan cevizi yağının saçın hızlı uzamasından yıpratıcı etkilere karşı koruyucu olmasına kadar pek çok özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olarak saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlar.

4- Argan Yağı

Saç için etkili yağlardan bir diğeri argan yağıdır. Son zamanlarda yerini Hindistan cevizi yağına bırakmış olsa da içerdiği E vitamini ve antioksidan özellikler sayesinde saç bakımında oldukça etkilidir. Hem cilt hem de saç için kullanılabilen yağ saçın onarımında, saçların beslenmesinde, güçlenmesinde, hızlı uzamasında ve parlaklık kazanmasında mucizevi bir etkiye sahiptir.

5- Jojoba Yağı

Özellikle yıpranmış saçlar için tercih edilebilecek en iyi saç bakım yağları ndan biridir. Saç uçlarında oluşan kırıkları önlemede ve saç derisini nemlendirmede çok faydalıdır. Saç derinizin nemli olması saçlarınızın da nemli olmasını sağlayacaktır. Bu sayede kurumaya bağlı saç kırılmalarının önüne geçebilirsiniz. Aktarlarda bulabileceğiniz jojoba yağı egzama, saç biti, sedef gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

6- Biberiye Yağı

Saçı güçlendirmede etkili yağlardan biri olan biberiye yağı, saç köklerini besleyerek saçınızın gürleşmesini sağlar. Saç derisinin temizlenmesine yardımcı olarak kepek oluşumunun önüne geçer. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlı kişiler için bukle belirgenliştirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yumuşak saçlara biberiye yağı yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir