Endoskopik Karın Germe Ameliyatı

Endoskopik Karın Germe AmeliyatıKarın gerdirme ameliyatlarının pek çoğunda kalıcı operasyon izi bulunabilmektedir. Bugünkü estetik yazımızda, siz değerli okurlarımız için izsiz karın gerdirme yöntemi olan endoskopik karın germe ameliyatından bahsedeceğiz. Karın bölgesine estetik müdahaleler genellikle yaz dönemlerinde yapılmaktadır. Yaz içerisinde giyeceğiniz mayo ve bikinilerin içerisinde, vücut hatlarınızın güzel olmasını istemekse en doğal hakkınız. Ancak karına yapılacak bir müdahale, iz bırakabileceği için çok fazla tercih edilemiyordu. Artık endoskopik bir operasyonla, karın üzerinde herhangi bir estetik müdahale izi bırakmadan gergin bir karına sahip olabilirsiniz. Estetik uygulamalardan en iyi verim alınabilmesi için belirli dönemler vardır. Bahar dönemlerinde liposuction ve karın için en uygun dönemdir. İz bırakmayan endoskopik karın germe ameliyatları içinse yaz dönemi oldukça uygundur. 

Endoskopik Karın Germe Ameliyatı Kimlere Tavsiye Edilir?

Endoskopik karın gerdirme ameliyatına başvuran hastalar, genellikle üç gruba ayrılmaktadır. İlk grup yaşı genç olanlar, karın bölgesinde sarkma olmayan ve derisi gevşememiş kimselerden oluşur. Bu grupta karını gerdirmek için liposuction yapılır. İkinci grup, derisi sarkmış ve karnı genişlemiş kimselerden oluşur. Bu gurupta, hem fazla cildin alındığı hem de fazla yağın alındığı karın germe ameliyatları uygulanır. Ancak üçüncü grupta, yani doğum sonrası göbek çevresi genişlemiş, yağlanma başlamış ve derisi gergin kalmış grupta; izsiz karın gerdirme uygulaması olan endoskopik müdahale en iyi seçimdir.

İzsiz Karın Germe Uygulamasının Avantajı Nedir?

Endoskopik karın germe ameliyatlarında en büyük avantaj iz bırakmamasıdır. Ancak sağladığı tek avantajın bu olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Zira izsiz karın gerdirme ameliyatında, bir diğer avantaj iyileşme sürecinin çok kısa olmasıdır. Kişi bu operasyondan hemen sonra ipli bikiniyi dahi giyebilir hale gelecektir. Bu yönleriyle endoskopik karın germe ameliyatı kısıtlı süreler içerisinde çok olumlu sonuçlar vermektedir. Bu sebeple pek çok kişi için tercih sebebi haline gelmektedir.

Endoskopik Karın Germe Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Endoskopik karın gerdirme ameliyatında fiyatlar, genellikle sarkan bölgeye, hastanın yaşına ve yağlanma miktarına göre belirlenmektedir. Endoskopik karın gerdirme fiyatları konusunda şehrinizde bulunan plastik ve estetik cerrahi uzmanlarından daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir