Erkeklerin Eşlerine En Çok Söyledikleri Yalanlar

Erkeklerin Eşlerine En çok Söyledikleri Yalanlar

Erkeklerin Eşlerine En çok Söyledikleri Yalanlar

Erkeklerin Eşlerine En çok Söyledikleri Yalanlar

İnsanlar zaman zaman yalan söylemek zorunda kalabiliyor. Erkekler de insan olduklarına göre, onların da zaman zaman yalan söyleme ihtimalleri var. Ama bu yalanlar genellikle eşlere karşı söyleniyor bir zaman sonra. Biz de bu yazımızda -her zaman doğru olmasa da- erkeklerin eşlerine en çok söyledikleri yalanlar konusundan bahsedeceğiz.

Öncelikle erkeklerin her zaman kötü niyetli yalan söylemediklerini bilmenizde yarar var. Yani bu yazımızda okuduklarınızla erkeklerin başlarının etini yemeden önce birkaç kez düşünmelisiniz 🙂 Hazırsak başlayalım…

1- Yemeklerine Bayılıyorum

Hayır. Yemeklerinize bayılmıyor. En azından çoğu zaman. Çünkü, erkekler doğdukları andan itibaren annelerinin yemeklerinin lezzetine alışırlar. Eğer yemeklerinizin lezzeti, annesinin yemeklerine fena halde benzemiyorsa; size beyaz bir yalan söylüyor. Elbette bu abartılacak ve korkulacak bir durum değil. Sadece sizi üzmek istemiyorlar 🙂 Erkeklerin eşlerine en çok söyledikleri yalanlar sırasında ilk sırada.

2- Hayatımda Gördüğüm En Güzel Kadınsın

Hadi kızlar, dürüst olalım. Hangimiz Adriana Lima’yız? Elbette çok güzeliz. Elbette büyüleyiciyiz. Fakat her zaman bizden daha güzeli olabilir. Bunu kabul etmek gerek. Bu masum yalan da kızılacak bir şey değil. Sadece birazcık romantik davranmaya çalışıyorlar.

3- Aşkım Toplantıdaydım/Telefon Sessizdeydi

Hayır hayır. Başka bir meşguliyeti vardı. Belki okuduğu bir şey vardı. Belki biriyle önemli bir şey konuşuyordu. Ama kesinlikle toplantıda değildi veya telefonu sessizde değildi. Ha bunun bir önemi var mı? Bazen evet, bazen hayır. Bu durum çok sık tekrarlıyorsa; ufaktan kıllanmanın vakti gelmiş olabilir. 😀

4- Daha Önceki İlişkilerin Beni İlgilendirmiyor

Tabi ki ilgilendiriyor. Deli gibi kıskanıyor. Daha önceki ilişkilerinizi deşmek için en uygun lafları arıyor. Hatta bu yüzden midesine kramplar giriyor. Bunu diyen erkek, eğer gerçekten geçmişle ilgilenmiyorsa; ya fazla medenidir ya da sizi umursamıyordur. Başka ihtimal yok.

5- Kilo Filan Almadın Canım Ya

Tartı sizi 15 kilo fazla gösterirken bunu söylemezler mi?! Gel de çıldırma. 😀 “6 kilo almışım aşkım” dediğinizde de kombo yaparlar: “Göstermiyorsun. Ama ben seni her halinle seviyorum.” Madem öyle bunu en baştan söylesene be adam. Yok illa bir kıvıracak.

6- Eski Sevgilim Değil, Okuldan Arkadaşım

Yemiyoruz artık. Sadece yemiş gibi yapıyoruz, o da bazen. Sıkça başvurulan yalanlardan bir tanesi. Bunu diyorsa, tanıştırmasını isteyin. Bir araya gelmeyi isteyin. Vereceği tepkiler, okuldan arkadaş mı yoksa eski sevgili mi net bir şekilde ortaya koyar. (Nihahaha! Şeytani bir kahkaha 😀 )

7- Bize Gidelim, Bir Şeyler İzleriz

İzlemekten ziyade şeyler var niyette ya, hadi hayırlısı… Bunun eski versiyonu da meşhur “pul koleksiyonları” olsa gerek. Tabi kalmadı artık koleksiyon filan yapan adamlar. Artık film izlemeye davet ediyorlar.

8- Yoldayım Bitanem, Hemen Geliyorum

Hadi ya! Tamam tamam kızmayacağız. Ama siz de dürüst olun. “Arkadaşlarla bir çay/kahve/bira içip öyle geleceğim.” demek bu kadar zor olamaz. O kadar da sinirli insanlar değiliz. 🙂 Bu yalanın da erkeklerin eşlerine en çok söyledikleri yalanlar içinde önemli bir yeri var.

9- Senden Başkasını Gözüm Görmüyor

Neden görmüyor? Kör mü olmuşlar? Görüyor tabi ki. Ama siz bunu rahatlıkla bir kompliman olarak alabilirsiniz. Kötü bir yalan değil sonuçta. 🙂

10- Eşlerin de Davet Edildiğini Bilmiyordum

Yemekli bir davete sizi götürmedikleri zaman, sıkça başvurdukları yalanlardan biridir. Neden götürmek istemedikleri bilinmez ama “bilmemek” ya da “unutmak” küçük beyaz yalanlardan bir tanesidir.

Sonuç olarak hatunlar, erkekler yalan söyler. Kadınlar da söyler. Önemli olan bu yalanların, beyaz yalanlar olması, ilişkiyi yıpratmaması ve elbette süreklilik arz etmemesi. Ufak yalanlar yüzünden ilişkiyi yıpratmaya gerek yok. Ama bunlar sürekli hale geldiyse; bazı şeyleri ölçüp biçmeye başlamak gerek. 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir