Estetik Cerrahi Nedir?

Estetik cerrahi, temelde insan vücudunun daha sağlıklı ve mükemmele yakın bir imaj kazanması amacıyla uygulanan operasyonlarla uğraşan bir daldır. Bu açıdan bakıldığında, estetik cerrahi temelde insanın daha iyi bir fiziksel görünüm kazanmasını amaçlamaktadır. Ülkemizde de yaygın olarak başvurulan estetik cerrahi yöntemleri sayesinde, fiziki olarak insanlar daha iyi bir görünüme kavuşma şansına sahip olmaktadırlar.

Estetik Cerrahi ve Plastik Cerrahi Aynı Şey mi?

Ülkemizde, özellikle haberlerde görülen estetik uygulamalar; plastik cerrahinin estetik cerrahi ile aynı anlama geldiğinin düşünülmesine sebep olmaktadır. Ancak bu kanı, yanlış bir kanıdır. Estetik cerrahi olarak bilinen dal, esasında plastik cerrahinin bir dalıdır. Estetik uygulamaları gerçekleştiren uzmanlar, plastik cerrahi alanında eğitim almış kimselerdir.

Plastik cerrahlar, estetik uygulamaları yapmakta tek yetkilidirler. Ancak estetik uygulamaları yapacak olan cerrahlar, iyi eğitimlerinin yanı sıra deneyim sahibi de olmalıdırlar. Çünkü, estetik uygulamalar hem iyi bir eğitim almış olmalılardır hem de sanatsal yaklaşım sergileyebilmelidirler. Sanatsal yaklaşım sergilenebilmesi için, iyi eğitimin yanında deneyim önemlidir.

Eğer, estetik cerrahi yaptırmak niyetindeyseniz; uygulamayı yapacak olan cerrahın aldığı eğitimleri ve daha önceki operasyonlarının sonuçlarını incelemenizde fayda vardır. Böylelikle, estetik cerrahi uygulamasının sonucunda istenmeyen şekilsel deformasyonların, enfeksiyonların ve geri döndürülemez hataların önüne geçme şansına sahip olabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir