Estetik Yaptırmalı mısınız?

Estetik Yaptırmalı mısınız?

Estetik Yaptırmalı mısınız? Estetik operasyon yaptırmadan önce, kendinize sormanız gereken sorular…

Estetik operasyonlar, her insanın hayatının bir döneminde düşündükleri operasyonlardır. Estetik operasyonları düşünen kişilerin bir kısmı yaptırmaya karar verirken; bir kısmı bu düşünceden vazgeçiyorlar… Peki, yaşamınızın herhangi bir zamanında estetik operasyon yaptırmayı düşünürseniz, nihai kararınızı nasıl vereceksiniz? Daha kısa bir şekilde sormak gerekirse: Gerçekten estetik yaptırmalı mısınız?

Bu sorunun yanıtını ararken, dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Öncelikle kendinize sadece “Estetik operasyon yaptırmalı mıyım?” sorusunu sormanızın yeterli olmayacağını bilmelisiniz. Sormanız gereken başka sorular da var.

 1. Estetik operasyon yaptırmayı neden istiyorsunuz?
  Estetik operasyon yaptırmayı isteyen kadınların ciddi bir kısmı sadece değişiklik istediği için bu operasyonu istediğini söylüyorlar. Sizin estetik operasyon isteğiniz de sadece değişiklik olsun düşüncesinden mi kaynaklanıyor? Bu sorunun yanıtını bulmalısınız. Eğer sadece değişiklik değilse amaç, yani psikolojik yahut fiziksel bir rahatsızlık varsa vücudunuzla ilgili; bu durumda estetik yaptırmayı daha ciddi düşünmeye başlayabilirsiniz.
 2. Estetik uygulama sonucunda vücudunuzda ne gibi bir değişiklik bekliyorsunuz?
  Estetik uygulama/lar sonucunda ne gibi bir sonuç beklediğinizi kendinize sormalısınız. Fazla yağlardan kurtulmak için liposuction iyi bir fikir olabilir. Ancak diyet ve spor olmadan o yağların geri gelmeyeceğinden kesin olarak emin olmanız mümkün değil. Bu nedenle beklentilerinizi tam olarak tartmalısınız. Beklentilerinizin tam olarak karşılanacağını düşünüyorsanız, estetik operasyon sizin için makul bir seçenek olabilir.
 3. Birini kıskandığınız için mi estetik yaptırmak istiyorsunuz?
  Kendinize karşı dürüst olmalısınız. Estetik yaptırmayı düşünen kişilerin önemli bir kısmında, birini ya da birilerini kıskanma durumu olabiliyor. Bu nedenle “Filancanın burnu çok güzel, benim de burnum böyle olsun.” düşüncesiyle estetik yaptırmanın mantıklı olmadığını vurgulamalıyız.
 4. Estetik operasyonun size sağlayacağı yararları biliyor musunuz?
  Yapırmayı düşündüğünüz estetik operasyonun, size sağlayacağı yararları biliyor musunuz? Ne gibi faydaları olacak? Daha iyi bir dış görünüşten başka, sağlığınıza ve psikolojinize ne yönde etkileri olacak? Bu soruların yanıtlarını pozitif bir şekilde yanıtlayabiliyorsanız ya da doktorunuzla görüştüğünüzde bu faydalar size yeterli gelmişse; estetik yaptırmanız doğru bir tercih olur.

Tüm bu soruları ve yanıtlarını iyice araştırmadan verilen estetik kararları, bir süre sonra mutsuzluğa dönüşebilir. Bu nedenle sıkı bir şekilde bu soruların yanıtlarına yoğunlaşmalı ve kararlarınızı kendinizden emin bir şekilde vermelisiniz. Yani kısacası “Estetik yaptırmalı mısınız?” sorusunun yanıtını, alacağınız fayda ve beklentilerinize göre doktorunuzla birlikte bulmanız gerek.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir