Etkili Göbek Eritme Egzersizleri

göbek eritme egzersizleriVücudunuz ne kadar zayıf olursa olusun eğer göbeğiniz varsa asla istediğiniz fit görüntüyü elde edemezsiniz. Bu nedenle düz bir karın oldukça önemlidir. Bugünkü yazımızda etkili göbek eritme egzersizleri nden bahsedeceğiz. Karın kasları bildiğiniz gibi hemen ortaya çıkmıyor. Bu nedenle karın kaslarınızı çalıştırmanız, kaslarınızı güçlendirse de eğer yağ oranı yüksek bir vücuda sahipseniz kaslarınız ortaya çıkmayacaktır.

Etkili Göbek Eritme Egzersizleri Nelerdir?

Göbek eritmek için ilk olarak kardiyo egzersizlerinde faydalanabilirsiniz. Eğer seviyorsanız yürüyüş yapabileceğiniz en basit kardiyo egzersizidir. Özellikle açık havada yapılan yürüyüşlerle metabolizma hızınızı artırabilirsiniz bu da yağlarınızın yakımını hızlandıracaktır. Ayrıca yürüyüş sayesinde kaslarınız ısınacak böylece yaralanma riskini azaltacaksınız.

 

Mekik HareketiMekik bilinen en etkili karın egzersizlerindendir. Fakat tümüyle vücudu yerden kaldırdığınız hareketler omurgaya zarar verdiği için fazla tercih edilmemelidir. Sırtüstü yere uzanın. Dirseklerinizi bükün ve bu pozisyonda elleriniz boynunuzun altında üst vücudunuzu kaldırıp indirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey kendinizi fazla zorlamamanız ve boynunu
çekiştirmemeniz. 10 tekrardan 3 set ile başlayıp daha sonra yavaş yavaş artırabilirsiniz.

 

Çapraz Mekik

 

Etkili göbek eritme egzersizleri nden bir diğeri çapraz mekik hareketidir. Bu hareket alt ve üst karın kaslarınızı çalıştırır. Sırtüstü yere uzanıp dizlerinizi kıvırın. Ellerinizi boynunuzun arkasında tutun öncelikle sol dizinizi ve sağ dirseğinizi karnınızın ortasında olacak şekilde birbirine yaklaştırın. Daha sonra diğer kol ve bacakla tekrarlayın. 10ar tekrardan 3 setle başlamanızı tavsiye ederiz.

 

Bacak KaldırmaBacak kaldırma hareketi özellikle alt karın için etkili bir egzersizdir. Bu hareketi ilk yapmaya başladığınızda bel kaslarınız zayıfsa bel ağrısı çekebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi zorlamadan yapmanızı tavsiye ederiz. Sırt üstü yere uzanın. Ellerinizi kalçanızın altına koyarak belinizi destekleyin. Ellerinizden güç alarak bacaklarınızın ikisini birden yerden kaldırın. Daha sonra indirin fakat ayaklarınız yere değmesin. Bu hareket çok zor geldiyse bacaklarınızı tek tek kaldırıp indirerek vücudunuzu alıştırabilirsiniz.

 

Plank Hareketi

 

Plank hareketi en etkili göbek eritme egzersizleri nden biridir. Sadece karın kaslarını değil, omuzları, bel kaslarını, bacak kaslarını ve kalçayı da çalıştıran bir egzersizdir. Yapılışı kolay gibi görünse de yeni başlıyorsanız 15 saniyelik periyotlarla 3 set yapmanız yeterli olacaktır. Düz bir şekilde yere paralel uzanın. Elleriniz dirseklerinizden bükülü ve ayaklarınız birbirine yakın olsun. Boynunuzun duruşu oldukça

önemlidir ve yere doğru bakmanız gerekmektedir. Kalçalarınızın aşağı doğru inmemesine dikkat edin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir