Ev Yapımı Makyaj Temizleyici Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Makyaj Temizleyici Nasıl YapılırMerhaba Sevgili Hatun Güncesi okurları,  her kadın bakımlı olmak,  güzel görünmek ve kendini daha iyi hissetmek ister. Bakımlı görünmenin ilk aşaması sağlıklı bir cilttir. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız uygulayacağınız makyajlar sizi o kadar güzel ve bakımlı gösterecektir. Makyaj bakımın bir aşaması olsa da makyaj temizleyicileri de en az makyaj ve bakım kadar önemlidir. Makyaj temizleyicileri cilt tipine göre seçmeniz, bakım ve sağlığınız için en doğrusudur.

Bugünkü yazımızda ev yapımı makyaj temizleyici nasıl yapılır onu anlatacağız. Vereceğimiz tarifler içerisinden cildinize ve isteğinize en uygun olanı bulup deneyebilirsiniz. Bu sayede kimyasal ürünler kullanmaktansa hem doğal hem de ekonomik çözümler elde edebilirsiniz.

Zeytinyağı ve Gül Suyu Karışımı

Gül suyu çok güzel doğal bir toniktir. Zeytinyağıyla birleştiğinde ise hem makyaj temizleyici hem de tonik etkisini yakalayabilirsiniz. Bu tarifin hazırlanması ise oldukça basit. 1 e 1 oranında zeytinyağı ve gül suyunu bir şişede çalkalayarak güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı göz ve dudak makyajı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu karışımda  dikkat etmeniz gereken şey ise kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalamaktır. Ev yapımı makyaj temizleyicisi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız gül suyu ve zeytinyağı karışımı oldukça kolay hazırlayabileceğiniz bir tariftir.

Elma, Süt, Badem Yağı Karışımı

Yine evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz oldukça kolay bir makyaj temizleyici tarifi. 1 adet yeşil elmayı ister mutfak robotundan geçirin isterseniz rendeleyin. İçine yarım litre süt ilave edin ve karıştırın. Süzgeç yardımıyla tortulu kısmı süzün. İçine badem yağı ekleyerek tekrar karıştırın ve kullanacağınız zaman pamuk yardımıyla makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Salatalık ve Süt Karışımı

Ev yapımı makyaj temizleyici nasıl yapılır sorusuna cevap olarak çok kolay bir diğer tarif de salatalık ve süt karışımıdır. Elma maskesi gibi burada da 1 adet salatalığı ister mutfak robotunda çekin isterseniz rendeleyin ve 1 su bardağı sütle güzelce karıştırın. Daha sonra süzgeç yardımıyla süzdüğünüz karışımı bir şişeye alın. Salatalık ve süt karışımını dolapta saklayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm bu tariflerin yanı sıra evde hazırlayabileceğiniz Hindistan cevizi yağıyla da makyajını temizleyebilir ya da makyajı temizledikten sonra nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir