Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Diş Beyazlatma YöntemleriBembeyaz dişler, gülümsemenizi ve güzelliğinizi tamamlayan en önemli unsurdur. Yeni tanıştığınız kişilerde belki de ilk dikkat edilen yer dişlerdir. Dişlerinizin sararmış görünmesi her ne kadar şık olsanız da size eksi puan kazandıracaktır. Dişlerinizin sağlıklı olması ve beyaz görünmesi için ilk yapmanız gereken, dişlerinizi günde en az 2 kere düzenli olarak fırçalamaktır. Bunun yanı sıra diş ipi ve ağız bakım suyu kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bugünkü yazımızda evde diş beyazlatma yöntemleri nden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Karbonat

En çok bilinen ve en sık tercih edilen yöntem karbonattır. Karbonat oldukça kolay ulaşılabilir ve pek çok şeyde (deodorant, buzdolabı temizleme, diş beyazlatma vs.) rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Dişleri beyazlatmanın yanı sıra ağız içi temizliğinde de önemlidir. Yalnız sık kullanımda diş minesini incelteceği için dişlerinizde hassasiyet meydana getirebilir.

Tuz

Asıl etkisini diş eti iltihabı ve ödemlere karşı olsa da diş beyazlatmada da oldukça etkilidir. 1 er çay kaşığı karbonat, tuz ve sirkeyi küçük bir kapta karıştırarak dişlerinizi fırçalayın. Evde diş beyazlatma yöntemleri ni arıyorsanız tuzu denemenizi tavsiye ederiz.

Adaçayı

Adaçayının bildiğiniz üzere pek çok faydası vardır. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasından kan şekerini düşürmeye, karaciğeri temizlemesinden, sakinleştirmesine kadar pek çok sorunda adaçayından faydanalabilirsiniz. Tüm bunların yanında ağız yaralarının tedavisi ve diş eti iltihaplanmalarında da adaçayını kullanabilirsiniz.

1 er çay kaşığı karbonat, adaçayı ve tarçını bir kapta karıştırın. Ağzınızı fırçaladıktan sonra bu karışımı düzenli olarak kullanın. Kısa bir sürede dişlerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz.

Çilek

Evde diş beyazlatma yöntemleri için kullanabileceğiniz diğer bir gıda, çilektir. Çilek kanamayı durdurucu etkiye sahiptir. Aynı zamanda plak oluşumunu engelleyen asitler içerir. Çilekli diş beyazlatma yöntemi için karbonata ihtiyacınız var.

Dişlerinizi çilek ve karbonat karışımıyla 1-2 dakika kadar fırçalayın. Bu yöntemi ayda bir ya da iki kez tercih etmenizde fayda var, sık kullanımlarda içerdiği asitlerden dolayı diş minesine zarar verebilir.

Doğal diş beyazlatma yöntemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir yanlış limon kullanımıdır. Limondaki asitler diş minesini zayıflatacağı için tercih etmemelisiniz. Güzel gülüşlere ve beyaz dişlere kavuşmanız dileğiyle 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir