Evinize Layık 5 İlginç Dekor

Hatun Güncesi ekibi olarak, bugün dekorasyon bölümümüzde, sizler için birbirinden ilginç ev dekorlarını derledik. Birbirinden ilginç ve ilgi çekici olan bu dekorları sizin de beğeneceğinizi umut ediyoruz!

1- İlginç Çekmece Modeli

İlginç çekmece modeli

İlginç çekmece diye adlandırdık ama tekerli çekmece demek daha doğru olabilir!

Önce yatak odasından başlayalım! Yatakların altını, hepimiz bir şekilde kullandığımıza göre, bunu daha prensipli bir şekilde de yapabiliriz. Eğer baza değil de yerden yükseltili bir iskeletin üzerindeyse yatağınız, aşağıda oluşan boşluk kullanılmak için, ideal bir yer. Eskilerden bildiğimiz selenin sepetin yerini bu ilginç çekmece modeli alabilir. Gerçi ilginç çekmece dediğimize de bakmayın, tekerli çekmece demek daha uygun gibi duruyor!

Bu tarz bir çekmeceyi internette ufak bir araştırma sonucu satın alabileceğiniz gibi, kendiniz de çok rahat yapabilirsiniz. Hatta, ihtiyacınız doğrultusunda kendinizin imal etmesi; daha keyifli bir kullanım dahi sağlayabilir!

Eğer kendiniz yapmaya karar verecek olursanız, yatağınızın yerden olan yüksekliğine dikkat etmeyi unutmayın!

2- Arşiv Çekmecesinden Tuvalet Kağıdı Tutuculuğuna

arsiv-cekmecesinden-tuvalet-kagidi-tutuculuguna

Arşiv çekmecesinden, tuvalet kağıdı tutuculuğuna uzanan macera dolu bir öykü!

Eski arşiv çekmecelerini bilenler olacaktır illa ki. Mektup zarflarının belirli sistematiğe göre yerleştirildiği bu çekmeceler, evinizde çok ilginç bir dekor haline gelebilir. Yan tarafta örneğini görebileceğiniz gibi, tuvalet kağıdı tutucusu ve el sabununuzu koyabileceğiniz bir raf haline gelebilir.

Bu eski arşiv çekmecelerinden, kamu kurumlarında bulabilir ya da dilerseniz kendiniz yapabilirsiniz. Kendiniz yapmaya karar verirseniz, tuvalet kağıdı tutucusu olacak kısmı dikkatli tasarlamanız gerekiyor. Eğer dikkatli tasarlamazsanız, ikinci bir rulo takmak mümkün olmayabilir. 🙂

Son olarak, bu ilginç dekoru cep boy kitaplar için ayırabilir ve tuvaletteki zamanı oldukça verimli bir hale getirebilirsiniz. 😀

3- Doğrama Tahtası Muhafaza Aparatı

dograma-tahtasi-muhafaza-aparati

Doğrama tahtalarınız orda burda sürünmesin! Muhafaza aparatıyla bir arada kalsın!

Yatak odası, tuvalet derken; geldik mutfağa. Doğrama tahtalarımız; tezgahların altında, orada burada geçinip gidiyorlar. Ve fakat, onların da düzgün bir yere konmak hakkı! Bizim isimlendirmemizle, doğrama tahtası muhafaza aparatı; bu iş için biçilmiş kaftan.

Dolap kapağınıza yapacağınız ya da yaptıracağınız ufak bir ekle, bu dağınıklığı önleyebilirsiniz. Kendiniz yaparsanız, birkaç çivi, birkaç vida ve dört adet çıta ile işi çözebilirsiniz. Yok, yaptırmak isterseniz; tek yapmanız gereken bir mobilyacıya bunu söylemek!

4- İlginç Ayakkabılıkla Ayakkabılar Daha Az Yer Kaplasın

İlginç ayakkabılık, ayakkabıları derler toparlar...

İlginç ayakkabılık, ayakkabıları derler toparlar…

Pazarlama cümlesi gibi bir ara başlık attık ama meraklanmayın, biz satmıyoruz. 😀 Sadece evinizde iyi durabileceğine inandığımız için bu yazıda yer buluyor kendine.

Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan bu ayakkabılık, kullanışlı görünüyor. Bunu kendiniz yapabilir misiniz, bilmiyoruz. Çünkü el işçiliği biraz fazla gibi görünüyor. Ancak yine de kullanması keyifli olabilir.

(Evde bir adet Türk baba modeli varsa, o zaman sık sık homurdanmalar duyabilirsiniz. 😀 Bu nedenle, bize öyle geliyor ki; bu ürün için evin babasının fikri de sorulmalı.)

 

5- Tencere Kapağı Tutucusu

tencere-kapagi-tutucusu

Tencereleri iç içe, ya kapakları? Çözüm basit: Tencere kapağı tutucusu!

Bir tuhaf tanımlama daha yapıyoruz. Tencere kapakları için üretilen bu alete, tencere kapağı tutucusu adını veriyoruz. Tencereleri iç içe koyduk, kapaklar ortada kaldı. Meraklanmayın, çözümü basit; tencere kapağı tutucusu!

Dolap kapağına monte edilen iki tane bar sayesinde, tencere kapaklarınızı bir düzen içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede hem yerden tasarruf edebilir, hem de tencereleri her kullanışınızda, söylenmekten kurtulabilirsiniz.

Bar kısımlarını metal istemezseniz, ahşap olarak kendiniz de yapabilirsiniz. Doğrama tahtası muhafaza aparatındaki gibi, oldukça pratik bir çözüm üretebilirsiniz!

Bizim sizler için derlediğimiz ilginç dekoratif ürünler, şimdilik bu kadar. Eğer sizin de gözünüze ilginç bir şeyler takılmışsa; yorum olarak bizimle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir