Evinizi Daha Lüks Göstermeniz Mümkün!

Sadece 6 basit adımla, evinizi daha lüks gösterebileceğinizi biliyor musunuz? Evinizi daha lüks gösterme yollarını öğrenmek için hemen Hatun Güncesi'ne gelin!

Sadece 6 basit adımla, evinizi daha lüks gösterebileceğinizi biliyor musunuz? Evinizi daha lüks gösterme yollarını öğrenmek için hemen Hatun Güncesi’ne gelin!

Evlerimiz ne kadar sığınacak limanlarımız olsalar da, kimi zaman caka satmak kimi zamansa çeşitli “zorunluluk” hallerinden dolayı evimizi lüks göstermek isteyebiliriz. Peki, ama nasıl? Nasıl sorusunun cevabı Hatun Güncesi’nde. Bu yazımızda, evinizi lüks göstermenizi sağlayacak dekorasyon tavsiyelerine yer vereceğiz.

Altı Adımda Evinizi Daha Ferah ve Lüks Gösterin!

Sadece altı basit tavsiyeye uyarak, evinizi daha ferah, şık ve lüks gösterebilirsiniz. Ancak peşin uyarıda bulunmamız gereken bazı noktalar var… “Azı karar, çoğu zarar.” lafı, her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da geçerli. Eğer burada yer alan dekorasyon tavsiyelerini kararında uygularsanız evinizin daha kullanışlı ve lüks bir yapıya kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat abartırsanız, evinizin içerisinde bir kaos ortamına sebep olabilirsiniz. Ölçülü davranmanız önemli yani… Uyarımızı yaptığımıza göre, gelelim önerilerimize…

1- Duvar Boyalarında Açık Renkleri Tercih Edin

Duvar boyalarında açık renkleri tercih etmelisiniz. Bu sayede evinizin olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca açık renk duvarlar sayesinde, evinizin içerisinde bulunan detayları da ön plana çıkarma şansınız olacak. Bu da evinizi daha lüks göstermek için size yardımcı olacaktır. Ayrıca açık renk boyalar, evlerde daha ferah bir görünüm sağladığından gün içerisinde yaşadığınız stresi de azaltıcı etkiye sahip olabilir.

2- Mobilya Seçimlerinde Kontrasta Dikkat Edin

Mobilya seçimlerinde uyumu ön plana çıkarırken, duvar boyalarıyla yakın renklere yöneliyoruz. Bu genelde düştüğümüz bir hata. Bunun yerine duvar boyamızla zıtlık oluşturacak renklere yönelirsek; evimizi olduğundan daha geniş ve lüks gösterebiliriz. Ayrıca dikkatleri mobilyalarımızın üzerine çekerek daha ferah bir görünüm sağlayabiliriz.

3- Eski Dolapları Elden Geçirin

Eski mobilyalarınız, dolaplarınız vb. eşyalarınızı elden geçirmeniz gerek. Örneğin, eskiyen oturma takımınızın yüzlerini değiştirirseniz, bu evinizin dah şık ve lüks görünmesin sağlayacaktır. Ya da dolaplar, kitaplıklar gibi eşyalarınızın yüzeyni zımparalamak ve yeniden cilalamak eskimiş eşyalarınızı yeni ve klasik gösterecektir. Mobilyalarınız konusunda bu gibi detaylara dikkat ederek, siz de evinizi daha lüks gösterebilirsiniz.

 4- Aydınlatmalarınıza Dikkat Edin

Aydınlatmalar, özellikle iyi ayarlanmış ferah renklerle yapılırsa hem evinizi daha lüks gösterecektir hem de odada geçirdiğiniz vakit bunaltıcı olmayacaktır. Aydınlatma konusunda, gösterişli avizeler ve çok parlak ışıklar tercih etmek yerine işin ehli birisinden profesyonel yardım almanız yerinde olacaktır. Çünkü her odanın aydınlatması farklı şekillerde yapılmalıdır.

5- Perde Kullanmayın

Eğer evinizin konumu uygunsa, perde kullanmayın. Son zamanlarda özellikle dizilerin de etkisiyle, çıplak pencereler oldukça moda bir konuma geldi. Moda olmasının yanında, size sağlayacağı bir avantaj daha var çıplak pencerelerin. Öyle ki; eviniz çıpak pencereler sayesinde, hem daha fazla ışık alacak hem de daha geniş görünecektir. Daha geniş görünmesini lükslüğü sağlamada bir adım olarak kullanabilirsiniz.

6- Büyük Yağlı Boya Tablolar Tercih Edin

Büyük yağlı boya tablolar, evinize şıklık katmakla kalmaz. Aynı zamanda sade duvarınızı olduğundan daha uzun göstereceği için odalarınızı da genişletir. Bu iki etkisiyle de evinizi daha lüks göstermenize yardımcı olur. Bu nedenle siz de duvalarınızda büyük yağlı boya tablolar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Tüm bu tavsiyelerimizi doğru şekillerde kombinleyerek, evlerinizde uygularsanız lüks, ferah ve daha yaşanılası evlere sahip olabilirsiniz. Eğer sizin de kullandığınız bu tarz yöntemler varsa, bizimle ve okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin! 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir