Evinizin Güzel Kokması İçin Öneriler

Evinizin Guzel Kokmasi İcin ÖnerilerHerkes evinin mis gibi kokmasını ister elbette. Fakat bazı evlerde, evin yapısından da kaynaklı olarak bunu sağlamak zordur. Bazı evler, yapıları itibariyle; kokunun dağılmasını önleyici haldedirler. Giderlerin düzgün yapılmaması, evin mimarisindeki çeşitli sorunlar vb pek çok etken buna sebep olabilir. Bu gibi sorunlarda evi istediğiniz kadar temizleyin evinizin istediğiniz gibi kokmadığını görebilirsiniz. Bugünkü yazımızda evinizin güzel kokması için öneriler vereceğiz. Sizin de uyguladığınız yöntemler varsa yorum bırakarak bizi aydınlatabilirsiniz 🙂

1. Evi Havalandırmak

Evinizin güzel kokması için önerilerden ilki tabi ki evinizi düzenli olarak havalandırmanızdır. Sabah kalktığınızda 15 dakikalık bir havalandırma evinizdeki kokuyu büyük ölçüde azaltacağı gibi baş ağrısı gibi sorunlarınız varsa onlara da iyi gelecektir. Tabi ki 15 dakika yeterli bir süre olmayabilir. Bu sebeple evde olduğunuz zaman mümkünse 1 saat odalarınızı havalandırın.

2. Oda Kokuları

Oda kokusu kullanarak evdeki kötü kokuları azaltabilir hatta yok edebilirsiniz. Parfüm seçerken gösterdiğiniz hassasiyeti eviniz için oda kokusu seçerken de göstermelisiniz. Seçeceğiniz oda kokuları sizi rahatsız etmemelidir. Sık aralıklarla oda kokusu kullanmak  hastalıklara davetiye çıkarabileceği gibi  evinizi mis gibi yapmaya çalışırken daha ağır bir kokuya sahip olabilirsiniz.

3. Kokulu Mumlar

Hem kalıcı hem de güzel kokulu odalar istiyorsanız kokulu mumlar sizin için biçilmiş kaftan. Bunun sebebi ise kokulu mumların yanmazken de koku vermeye devam etmesi. Pek çok çeşidi bulunan kokulu mumlarını romantik akşam yemeklerinde de kullanarak bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

4. Çiçekler

Evinizin güzel kokması için önerilerden en doğalı tabi ki çiçeklerdir. Evinizde ya da balkonunuzda rahatlıkla yetiştirebileceğiniz nergis, leylak gibi bitkiler hem stres atmanıza yardımcı olacak hem de evinizin mis gibi kokmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra saksılarda yetiştirebileceğiniz nane, fesleğen gibi bitkileri hem salatalarda keyifle kullanabilir hem de evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. opygnotlar dedi ki:

    Evdeki kötü kokularla mücadele için bir tavsiye de ben vereyim. 😀 Kendim yemek yaptığım zamanlarda o kokunun evden çıkmaması ciddi bir sıkıntı benim için. Bu nedenle aspiratör kullanıyorum. Aspiratörü açarak, yemek kokularının daha hızlı çekilmesi sağlanabilir. Elbette mutfak camının da açılarak desteklenmesi hoş olacaktır 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir