Falez Kahvaltı Takımları

Falez Kahvaltı Takımları

Falez Kahvaltı Takımları

Falez, yıllardır Türkiye mutfak pazarında faaliyet gösteren köklü bir firma. Günümüzde, birçok mutfak ekipmanını üreten, ithalatını ve ihracatını gerçekleştirmektedir. Falez kahvaltı takımları, Türkiye’nin birçok noktasında rahatlıkla bulunabilmektedir. Bazı küçük illerde ve ilçelerde bulunamasa bile, internet imkanı sayesinde; Falez satışı gerçekleştiren online mağazalardan Falez kahvaltı takımlarından dilediğiniz modeli rahatlıkla sipariş edebilirsiniz. Biz de bu yazımızda Falez kahvaltı takımı modellerinden ve modellerin üretildiği malzemeler, parça sayıları gibi detaylardan bahsetmeye çalışacağız.

Falez kahvaltı takımlarını, bu yazımızda öncelikli olarak, parça sayılarına göre gruplayacağız. Falez kahvaltı takımı modelleri, parça sayılarına göre 7 grupta toplanabilir. Falez tarafından beğenilere sunulan 39 parça, 42 parça, 43 parça, 45 parça, 49 parça, 51 parça ve 57 parça kahvaltı takımları var. Ancak 49 parça, 51 parça ve 57 parça modellerden şimdilik piyasada bulunmuyor. Şimdi modellere biraz yakından bakalım.

39 Parça Falez Kahvaltı Takımları

Falez 39 Parça kahvaltı takımları, bu yılın modelleri genel olarak Fiona olarak isimlendiriliyor. Fiona kahvaltı takımlarının içeriği şu şekilde;

 1. 6 Adet 21 cm Pasta Tabağı
 2. 6 Adet Çay Fincanı
 3. 6 Adet Çay Fincanı Tabağı
 4. 6 Adet Kaşık
 5. 4 Adet Kase
 6. 4 Adet Kayık Tabağı
 7. 1 Adet Peçetelik
 8. 1+1 Adet Üst Demlik
 9. 1+1 Adet Alt Demlik
 10. 1+1 Adet Şekerlik
 11. 1 Adet Tuzluk
 12. 1 Adet Biberlik

Falez 39 parça Fiona kahvaltı takımlarında 6 farklı model bulunuyor. Kahvaltı takımlarının modellerini hemen aşağıda görebilirsiniz. Görsellerin büyük hallerini görmek için üstlerine tıklamanız yeterlidir.

42 Parça Falez Kahvaltı Takımları

Falez’in en çok tercih edilen kahvaltı takımı modelleri içerisinde, 42 parça olanların yeri epey geniş. 39 parçalara göre daha kapsamlı bir içeriğe sahip olması ve daha yüksek parçalı modellere göre daha uygun fiyatlarda olmaları elbette bu tercihlerde büyük etkendir. 42 parça modeller iki farklı seride toplanmış durumdadır. Vivian ve Alvina serileri; yuvarlak ve kare olmalarına göre isimlendirilmektedir. Alvina modelleri yuvarlakken, Vivian modelleri karedir. 42 Parça kahvaltı takımlarının içeriği şu şekilde;

 • 6 Adet 26 cm Servis Tabağı
 • 6 Adet 21 cm Pasta Tabağı
 • 6 Adet Çay Fincanı
 • 6 Adet Çay Fincanı Tabağı
 • 6 Adet Kaşık
 • 6 Adet Kayık Tabağı
 • 4 Adet Kase
 • 1 Peçetelik
 • 1+1 Demlik
 • 1+1 Şekerlik

Falez kahvaltı takımlarında Vivian ve Alvina serilerinde dörder farklı model bulunmaktadır. Bu modellerin görsellerini hemen aşağıda bulabilir ve üstlerine tıklayarak daha büyük ebatlarda inceleyebilirsiniz.

43 Parça Falez Kahvaltı Takımları

Falez kahvaltı takımları arasında çok beğenilen modellerin yer aldığı gruplardan birisi de 43 parça olan kahvaltı takımlarıdır. Özellikle kahvaltı takımı içeriğinde bulunan kaseler ve bambu tepsi sayesinde, birçok kişi tarafından sıkça tercih edilmektedir. 43 parça kahvaltı takımlarının içerikleri şu şekilde;

6 Adet 26 cm Servis Tabağı
6 Adet 21 cm Pasta Tabağı
6 Adet Çay Fincanı
6 Adet Çay Fincanı Tabağı
1 Adet Peçetelik
2+2 Adet Demik + Suluk
6 Adet Yumurtalık
1+1 Adet Şekerlik + Kapak
1+1 Adet Tuzluk, Biberlik
1 Adet Bambu Tepsi
3 Adet Kase

43 Parça Falez kahvaltı takımlarının görsellerini de yine hemen aşağıdan görebilir ve büyük hallerini üstlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

45 Parça Falez Kahvaltı Takımları

Falez’in fiyat bakımından en uygun modellerinden bir tanesi olan 45 parça kahvaltı takımlarını da kararınızı vermeden önce mutlaka incelemelisiniz. Oldukça şık ve estetik tasarımlara sahip olan Falez 45 parça kahvaltı takımları, modern görünümlerini klasik çizgilerle çok iyi harmanlıyor. 45 parça Falez kahvaltı takımı içeriği şu şekilde;

26 cm Servis Tabağı 6 Adet
21 cm Pasta Tabağı 6 Adet
Kayık Tabak 2 Adet
Çay Fincanı 6 Adet
Çay Fincanı Tabağı 6 Adet
Yumurtalık 6 Adet
Tuzluk 1 Peçetelik 1 Adet
Kase 4 Adet
Demlik 1+1 Adet
Şekerlik+Kapak 1+1 Adet
Suluk 1+1 Adet
Biberlik 1 Adet

Falez kahvaltı takımları, 20’den fazla modeli sayesinde, geniş bir tercih seçeneği sunuyor. Özellikle çeyiz alışverişlerini gerçekleştiren kadınlar tarafından, sıkça incelenen ve beğenilerek satın alınan Falez kahvaltılıklar; internette de çokça aranılıyor. Biz de Hatun Güncesi ekibi olarak, parça sayılarını, kahvaltı takımlarının içeriklerini ve modellerin görsellerini bir arada sizlerin beğenilerine sunduk bu yazımızda. Yazımızı bitirmeden önce, Falez kahvaltı setleri hakkında; ham madde bilgisini de paylaşmak istiyoruz. Falez kahvaltı setlerinin tamamı, farklı oranlarda kemik külü içermektedir. İçerisindeki kemik külü sayesinde darbelere karşı daha dayanıklı hale gelen Falez kahvaltılıklar, uzun yıllar kullanım için oldukça uygundur. Siz de kahvaltı takımınızı Falez modelleri içerisinden seçebilir ve hem misafirlerinizi ağırlarken hem de hafta sonu kahvaltılarınızda şık bir sofraya ev sahipliği yapabilirsiniz!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir