Fine Bone Kahvaltı Takımları

Daha önce bone china yemek takımlarını, https://hatunguncesi.com/bone-china-yemek-takimlari.htn adresindeki yazımızda tanıtmıştık. Bu yazımızdaysa fine bone kahvaltı takımlarını siz kıymetli okurlarımızla paylaşacağız. Birbirinden şık tasarımlarıyla ön plana çıkan fine bone kahvaltılıklar, sizin de sofralarınız şenlendirecek. Çeyiz için düşünenlerin içini açacak ve dahası sofra dekorunuzun vazgeçilmez bir parçası olacak.

Öncelikle fine bone nedir sorusuna yanıt vermekle başlayalım. Fine bone, İngilizce iyi ve kemik kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulur. Porselen takımlarını ifade etmekte kullanılan bu kelime grubu, dayanıklı porseleni niteler. Ancak fine bone porselen takımları, bone china yemek takımlarına göre; nisbeten daha dayanıksızdır. Yine de kahvaltılık olarak kullanıldıklarında, ciddi bir sıkıntı yaşanılmamaktadır. Fine bone kahvaltı takımları, normal porselen kahvaltı takımlarına göre daha dayanıklı, daha ince ve elbette daha şıktır.

Farklı markalar tarafından üretilen ve farklı kemik tozu oranına sahip olan fine bone kahvaltı takımları, farklı bütçeler için oldukça geniş bir tercih skalası hazırlıyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var tabi. Porselenlerde kemik tozu olmadığı halde, fine bone etiketi vurularak satılan ürünler ilk dikkat edilmesi gereken nüans. Her ince porseleni fine bone ya da bone china zannetmemek gerekiyor. Özellikle inceltilen ve fine bone olmayan kahvaltı takımları, kullanırken keyif vermeyecektir. Öte yandan, eğer biliniyorsa mutlaka porselenin içindeki kemik tozu oranının öğrenilmesinde büyük fayda vardır. Kemik tozu oranı en yüksek oran, en dayanıklı ürün olacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında, zevklerinizde uyumlu bir fine bone kahvaltı takımı seçmeniz sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir