Gelin Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerGelinler için düğün hazırlığı oldukça önemli ve streslidir. Evlilik hazırlığı evlenecek çiftler için en temel şeylerden detaylara kadar hepsiyle ilgilenilmesi gereken bir dönem. Gelinliğinizi seçtiniz, düğün salonu ayarlandı, davetiyeler dağıtıldı, her şey hazır gibi görünse de aslında önemli şeylerden biri eksik, gelin çiçeği. Bugünkü yazımızda gelin çiçeği seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağız. Eğer gelinlik seçme aşamasında iseniz size örnek olması açısından 2015 gelinlik modellerini ya da 2015 tesettürlü gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

  • Gelin çiçeği seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki gelin çiçeğinin gelinlikle olan uyumudur. Gelin çiçeği gelin için önemli bir aksesuardır. Düğün boyunca gelinliğinizden sonra dikkat çekecek olan gelin çiçeği hem sizin zevkinizi yansıtmalı hem de göze batmamalıdır.
  • Gelin çiçeği seçerken gelinliğiniz kadar düğününüzün teması da önem taşır. Şık bir otelde bir düğün yapmayı planlıyorsanız gelin çiçeğiniz parlak taşlar, inci taneleri ya da renkli çiçekler kullanabilirsiniz. Deniz kenarında bir düğün düşünüyorsanız gelin çiçeğinizi daha mavi tonlarda kullanabilirsiniz. Ufak deniz kabukları, mavi kurdeleler, mavi tonlarında çiçekler kullanabilirsiniz. Ya da son dönemde oldukça yaygın bir tema olan kır düğünü planlıyorsanız, papatyaların ya da sarı tonlarının ağırlıkta olduğu bir gelin çiçeği kullanabilirsiniz.
  • Gelin çiçeği alırken size özel olmasını istiyorsanız gelinliğinizde olan detaylardan çiçeğinize ekleyebilirsiniz. Gelinliğinizde hoşunuza giden taşlar, boncuklarla gelin çiçeğinde de uyumlu bir şıklık yakalayabilirsiniz.
  • Gelin çiçeği seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri saç modelinizdir. Saç modeliniz ve gelin çiçeğiniz arasında tezat oluşturursanız hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır. Saçlarınız dalgalı ve açık bir model olacaksa daha küçük saplı, derli toplu bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz. Eğer saç modelinize topuz olarak karar verdiyseniz kurdeleli, uzun saplı gelin çiçekleri tercih edebilirsiniz.
  • Gelin çiçeği seçerken biraz farklı ve cesur bir model tercih etmek istiyorsanız rengarenk çiçekler seçebilirsiniz. Her ne kadar beyaz ve açık renkli gelin çiçeklerinin modası geçmeyecek olsa da son dönemlerde rengarenk ve çarpıcı çiçekler de oldukça popüler. Kırmızılar, morlar, turuncular veya hepsinden birer parça rengarenk gelin çiçeğinizle gözler üzerinizde olacak.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir