Göğüs Estetiği Ameliyatından Önce Yapılması Gerekenler

Göğüs Estetiği Ameliyatından Önce Yapılması GerekenlerEstetik operasyonlar vücuduyla barışık olmayan ya da vücudundaki beğenmediği bölümleri değiştirmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenektir. Göğüs estetiği son zamanlarda oldukça tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Göğüs estetiğini yaptırmadan önce neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda siz değerli okurlarımızla paylaşmaya çalışacağız. Öncelikle göğüs bölgesindeki estetik uygulamalarında, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme vb. uygulamaların tamamının bir operasyon olduğunu bilmelisiniz. Eğer meme estetiği yaptırmaya karar verdiyseniz, bunu mutlaka yakınlarınızdan bir ya da birkaç kişiyle paylaşmalısınız. Olası komplikasyonlarda, sizin durumunuzu dışarıdan gözlemleyebilecek bir üçüncü göze herkesin ihtiyacı vardır. Peki genel olarak hastanın bu operasyon öncesinde neler yapması gerekir? Hasta nelere dikkat ederse daha hızlı bir iyileşme süreci gösterir? Soruların yanıtlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz…

Göğüs Estetiği Ameliyatından Önce Yapmanız Gerekenler

Hasta, hızlı bir iyileşme süreci gösterebilmek için bazı unsurlara dikkat etmelidir. Dikkat edilmesi gereken bazı unsurları şöyle listeleyebiliriz:

  • Mutlaka operasyon öncesinde bir mamografi çektirmelisiniz. Bu sayede göğsünüzde meydana gelecek değişiklikleri doktorunuz gözlemleyebilir. Ve önceki halinize göre bir kıyas yapabilir.
  • Ameliyat yapılmadan önce ameliyat olacağınız hastanede anestezi doktorunun kontrolleri ve kan tahlilleri yapılmaktadır. Bu işlemleri son güne bırakmamanız önemlidir. Bu sayede sizden istenecek herhangi bir ek tahlilde süre sıkıntısı yaşamazsınız. Bunun yanı sıra ameliyat önceki dönemde grip, soğuk algınlığı gibi bir rahatsızlığa yakalandığınızda bunu doktorunuzla paylaşmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. 0
  • Operasyondan iki üç hafta kadar önce, sigarayı bırakmak; çok daha hızlı bir iyileşme süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle operasyondan önce sigarayı bırakmak gereklidir.
  • Aspirin ve benzeri ilaçların kullanımı göğüs estetiği uygulamalarından bir iki hafta kadar önce bırakılmalıdır. Bu kesinlikle yapmanız gereken bir şeydir. İstenmeyen etkilerin ortadan kaldırılabilmesi için de gereklidir.
    Bitkisel gıda takviyeleri ve bitkisel ilaçlar mutlaka operasyondan önce kesilmelidir.
  • Bunların dışında operasyon öncesi yapmanız gerekenleri ve yapmamanız gerekenleri, estetik cerrahi uzmanınız sizinle paylaşacaktır. Siz de aklınıza takılan konuları, mutlaka göğüs estetiği operasyonuna karar vermeden önce doktorunuzla paylaşmalısınız. Kesinlikle emin olmadan estetik uygulamalarına karar vermemelisiniz. Sağlık ve güzellik dolu günler dileriz!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir