Hatun Güncesi Soru-Cevap Kısmı Nasıl Kullanılır?

hatun-guncesi-soru-cevap-kismi-nasil-kullanilirBilindiği üzere, kısa bir zaman önce Hatun Güncesi’nde soru&cevap kısmının açıldığını buradaki yazımızla duyurmuştuk. İlgili yazımızda da bahsettiğimiz üzere, Hatun Güncesi’ndeki bu bölümün nasıl kullanılacağını kısa bir yazı ve video ile takipçilerimiz ve kullanıcılarımıza anlatmak istedik. Öncelikle kısa videomuzu seyredelim, ardından yazılı kısımdan devam edebiliriz. Eğer merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz bir şey varsa, yorum kısmımız, iletişim bölümümüz ve soru-cevap bölümü sizlerin emrine amadedir! 🙂Hatun Güncesi soru cevap kısmında, sorularınızı yöneltmek için kullanıcı olmanıza gerek yok. Sorularınızı anonim kalarak da yöneltebilirsiniz. Ancak anonim olarak sorulan sorular, kısa bir süre sonra tamamen kapanacak ve üyelik sistemine geçiş yapılacak. Üyelik sistemi hazırlandıktan sonra, kullanıcıların anonim olarak soru sormasına fırsat verilmeyecek. Üyelik sistemine geçiş yapılana kadarsa, anonim kullanıcılar soru sorabilecek fakat cevap yazamayacaklar. Sorulan sorularsa, Hatun Güncesi editörleri tarafından onaylanana kadar açık olarak gözükmeyecek. Tüm bu noktaları saydıktan sonra, soru sormak için ne yapmanız gerektiğine gelebiliriz.
1- Soru sor sayfasına gitmelisiniz.
2- Sorunuzun yayınlanmasının uygun olacağı kategoriyi seçmelisiniz.
3- Sorularınızın diğer kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde bulunabilmesi için, etiketler girmelisiniz. Örneğin, “hatun güncesi soru cevap kısmı, hatun güncesi soru sormak, hatun güncesi sorular” gibi…
4- Sorunuzu net bir şekilde “Sorunuz” alanına girmelisiniz. “Bugün misafirim gelecek. Ne yemek yapmalıyım?” şeklinde, kullanıcıların rahatlıkla anlayabileceği ve sizden sonra benzer bir konuda merakını gidermek isteyen kişilerin de rahat ulaşabileceği bir başlık seçmelisiniz.
5- Soru detayları kısmında, sorunuzu daha açıklayıcı bir biçimde ifadeler bulunmalıdır. Yine misafir ve yemek örneği üzerinden gidersek; “Kayınvalidem akşam yemeğine gelecek. Eşimin birkaç akrabası daha yemekte bize eşlik edecekler. Tahmini olarak 9-10 kişi olacağız. Böyle bir akşamda siz olsanız ne yemekler yapardınız? Ayrıca, masa düzeni vs. konularında dikkat etmem gereken bir şeyler var mı?” şeklinde soru detaylarını doldurmalısınız.
6- Eğer anonim olarak bir soru sormuşsanız, doğru ve güncel bir mail adresi girmelisiniz.
7- Sorunuzu göndermeye hazırsanız, editör ekibimiz tarafından onaylanmak üzere “Soru sor” butonuna basabilirsiniz. Hepsi bu kadar!
Sorularınız için teşekkür ederiz. Soru kategorilerinin yetersiz ya da eksik olduğunu düşünüyorsanız, bunu bizimle paylaşabilirsiniz. Üyelik sistemi açıldıktan sonra bu ve soru-cevap kısmımızla alakalı diğer yazılar güncellenmeye devam edecektir. Hatun Güncesi’ne olan ilginiz için teşekkür ederiz! 🙂

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir